تعمیرات بردهای الکترونیکی، شغلی با درآمد بالا و بازار کار عالی

شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از شغل های بسیار عالی و تخصصی در میان مشاغل فنی است. این شغل جز آن دسته از مشاغل تخصصی بوده و اغلب متخصصان در این شغل از درآمد بالایی برخوردار هستند. علت این امر اهمیت بردهای الکترونیکی در لوازم الکترونیک، کار تخصصی عیب یابی و تعمیرات آنها و کمبود متخصص حرفه ای در این حوزه است. باید بگوییم این شغل علاوه بر ایران در تمامی کشورها از بازار کار خوبی برخوردار بوده و می توان گفت از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت به خارج از ایران است.

 شاید باور نکنید اما هستند افرادی که درآمدی برابر با 50 میلیون تومان در ماه از این شغل کسب می کنند.

بنابراین اگر به دنبال یک شغل عالی و آینده دار هستید و می خواهید آینده شغلی خود را متحول کنید، این شغل از بهترین انتخاب ها می باشد.

در ادامه شما را با این شغل و نحوه ورود به آن آشنا خواهیم کرد.

بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی چگونه است؟

برد الکترونیک قطعه ای الکترونیکی است که قطعات گوناگونی روی آن سوار شده و نقش مهمی در عملکرد صحیح لوازم الکترونیک دارد. بردهای الکترونیکی انواع گوناگونی داشته و از آنها در لوازم گوناگونی استفاده می شود. از بردهای الکترونیکی در تمامی لوازم الکترونیک صنعتی، لوازم خانگی، لوازم ورزشی، موبایل، پکیج، کولر و سایر لوازم الکترونیک استفاده می شود.

به دلیل حساس و پیچیده بودن بردهای الکترونیکی کار تعمیرات و عیب یابی آنها امری تخصصی و پیچیده بوده و از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. تعمیر این قطعه بدون داشتن تخصص لازم خسارات بیشتری به این قطعه وارد  کرده و این موضوع اهمیت دانش و تخصص را در این شغل نشان داده و باعث شده تا تعمیرکاران برد از درآمد بالایی برخوردار باشند.

بنابراین اگر علاقه مند به الکترونیک و برق هستید و به دنبال یک شغل تخصصی و همیشگی هستید این شغل از بهترین انتخاب ها می باشد.

پیش نیاز ورود به شغل تعمیرات برد

همانطور که بیان کردیم این شغل از بهترین مشاغل در حوزه برق و الکترونیک است که علاوه بر ایران در سایر کشورها نیز از بازار کار عالی برخوردار است. ورود به این شغل نیاز به سرمایه بالایی نداشته و می توان گفت دانش و مهارت مهم ترین سرمایه برای ورود به این شغل بوده و شما می توانید تنها با سرمایه 5 تا 10 میلیون تومانی وارد بازار کار این شغل شده و با مدت زمانی فعالیت و کسب تجربه در مدت زمانی کوتاه به درآمد بالایی دست یابید.

بنابراین باید گفت مهم ترین پیش نیاز برای ورود به این شغل یادگیری و آموزش تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی می باشد. عده ای تصور می کنند که بدون دانش و تخصص و حین کار می توانند با مهارت های این شغل آشنا شوند اگر شما نیز این گونه می اندیشید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید این شغل نیازمند آشنایی با کلیه مفاهیم مربوط به برد و نحوه عیب یابی و تعمیرات آن پیش از ورود و شروع به کار است.

امروزه آموزشگاه های متعددی در کشور دوره های برد الکترونیکی را برگزار کرده و به صورت تخصصی شما را با نحوه تعمیر برد آشنا می کنند. توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه در این حوزه ر ا انتخاب کرده و در دوره های آن ثبت نام نمایید.

آموزشگاه تعمیرات برد

آموزشگاه فنون برق، انتخاب اول کارآموزان برق و الکترونیک

آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین مراکز آموزشی در زمینه برگزاری دوره های برق و الکترونیک در کشور است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و توسط اساتید متخصص و حرفه ای دوره های تعمیرات برد را برگزار کرده و همه ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می نماید.

آن چه دوره برد در این آموزشگاه را از دوره های برگزار شده در دیگر مراکز متمایز می کند، آموزش عملی مفاهیم در این دوره است. در این دوره آموزشی کارآموزان در کارگاه های مجهز و به صورت کاملا عملی و مرحله به مرحله با نحوه تعمیر و عیب یابی انواع بردهای الکترونیکی آشنا شده و خود را برای ورود به بازار کار آماده می کنند.

در این آموزشگاه پس از یادگیری مفاهیم مدرکی معتبر و دو زبانه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای نیز می باشد به کارآموز اعطا می شود. همچنین در صورت عدم یادگیری مفاهیم امکان شرکت مجدد در دوره های برد به صورت رایگان برای کارآموزان فراهم شده است. در پایان دوره نیز پشتیبانی به صورت نامحدود به کارآموز اعطا می شود.

مجتمع آموزشی فنون برق، علاوه بر دوره های برد کلاس های آموزشی متعدد دیگری را برگزار می نماید. در ادامه با برخی از دیگر دوره های پرطرفدار در این آموزشگاه آشنا خواهیم شد.

آموزش تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل یکی از دیگر شغل های عالی و پولساز در بازار کار تمامی کشورها بوده و تعمیرکارن حرفه ای در این شغل از درآمد بالایی برخوردار می باشند. پکیج آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فنون برق به صورت تخصصی به آموزش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل می پردازد. در این دوره بر روی انواع موبایل های اندروید و آیفون جدید و قدیمی کار شده و انواع مشکلات نرم افزار و سخت افزار در آنها بررسی می شود.

لازم به ذکر است که آموزشگاه فنون برق برای یادگیری هر چه بیشتر کارآموزان دراین دوره کارگاه های آموزشی خود را مجهز کرده و در دوره یک ست ابزار در اختیار کارآموزان قرار داده تا هنگام آموزش به صورت عملی مفاهیم آموزشی را تمرین کرده و به رفع اشکال بپردازند.

این دوره برای کلیه افراد علاقه مند به تعمیرات موبایل در همه سنین همچنین افرادی که می خواهند با یادگیری این تخصص نسبت به راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل اقدام نمایند مناسب می باشد.

آموزش نصب دوربین های مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته نیز یکی از دیگر دوره های پولساز در بازار کار مشاغل فنی بوده که راه اندازی و ورود به آن نیاز به سرمایه بالایی نداشته و تنها کافیست مهارت های مورد نیاز آن را کسب نمایید. در دوره آموزشی دوربین های مدار بسته آموزشگاه فنون برق به صورت کاملا تخصصی مراحل نصب انواع دوربین های مداربسته آنالوگ، تحت شبکه، دیجیتال آموزش داده می شود.

نحوه تنظیمات صحیح دوربین های مدار بسته (تنظیمات ضبط، ارسال ایمیل، نور، ساعت، تاریخ و غیره) ، آموزش انتقال تصویر دوربین بر روی موبایل، لپ تاپ و تلویزیون، آموزش سوکت زدن BNC پرسی، آموزش سوکت زدن شبکه،  آموزش کابل کشی، آموزش نصب ویدیو بالن و بسیاری از موارد دیگر در این دوره آموزش داده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر دوره های این مرکز آموزشی همچنین ثبت نام، شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز نسبت به تکمیل فرم ثبت نام آنلاین در سایت آموزشگاه فنون برق به آدرسhttps://fonoonbargh.com/ اقدام نمایید و یا در ساعات کاری آموزشگاه با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس بگیرید.