کاربرد انواع لوله گازرسانی، مبلی، صنعتی، آبرسانی و... در آهن118

 

از جمله انواع محصولاتی که در فروشگاه آهن118 به فروش می‌رسد، لوله فولادی است. لوله‌ها در صنایع مختلف کاربرد گسترده‌ای دارند. به طور کلی از لوله‌ها به منظور نگهداری و انتقال سیالات استفاده می‌شود. انواع لوله‌های  فولادی شامل لوله گازرسانی، مبلی، صنعتی، آبرسانی، گالوانیزه و... است. هر یک از آن‌ها نیز کاربرد متفاوتی دارند و در موارد گوناگون استفاده می‌شوند. شکل ظاهری لوله‌های  فولادی به صورت استوانه‌ای دو سر باز است. لازم به ذکر است هر چقدر کیفیت و ضخامت لوله‌ها بیشتر باشد، قابلیت‌های  بهتری دارند. چرا که مدت زمان انتقال سیالات کاهش یافته و سریع تر منتقل می‌گردند. جهت آشنایی بیشتر با انواع لوله با ما همراه باشید.

کاربرد انواع لوله گازرسانی

یکی از انواع لوله‌های  فولادی، لوله‌های گازرسانی هستند. این لوله‌ها از جنس فولاد یا پلی اتیلن بوده و به منظور انتقال گاز از یک بخش به بخش دیگر استفاده می‌شود. معمولا به منظور انتقال گاز از محل پالایشگاه تا ایستگاه افت فشار گاز در ورودی شهر‌ها به منظور توزیع از این لوله استفاده می‌شود. لازم به ذکر است لوله گازرسانی در نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، ساختمان‌ها، پالایشگاه‌ها و همچنین سوله‌های  صنعتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس لوله‌های  گازرسانی معمولا از فولاد سیاه است. اما به منظور تولید این لوله از فولاد، مس، و برنج نیز استفاده می‌شود. ناگفته نماند جنس این لوله‌ها به کاربرد آن نیز بستگی دارد. قبل از خرید لوله گازرسانی باید توجه کنید چه نوع لوله برای چه مناطقی مناسب است. برخی مواقع استفاده از لوله‌های  مس در مناطق مختلف توصیه نمی‌شود. پرکاربردترین لوله‌های  گازرسانی لوله‌های  پلی اتیلن هستند که به منظور گازرسانی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به طور کلی استفاده از لوله‌های  گازرسانی در صنایع مختلف رایج است. کاربردهای مهم و رایج از این لوله شامل ساختمان‌های  مسکونی و اداری، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، کارخانه پتروشیمی، سوله صنعتی، سیستم هوای فشرده و هیدرولیک و.... است. جهت خرید انواع لوله گازرسانی با آهن 118 در تماس باشید.

کاربرد انواع لوله مبلی

کاربرد انواع لوله مبلی

نوع دیگری از لوله‌های  فولادی، لوله مبلی است. لوله مبلی به لوله سبک نیز معروف است و در ساختمان سازی و دیگر صنایع استفاده می‌شود. لوله‌های  مبلی با نام مستعار لوله روغنی، دارای وزنی بسیار کم نسبت به انواع دیگر هستند. روش تولید آن‌ها نیز نورد سرد است. این لوله‌ها علی رغم وزن بسیار کمی که دارند، تحمل بالایی داشته و به منظور پایه مبل و لوازم خانگی استفاده می‌شوند.

سطح این لوله صاف و براق است. بنابراین استفاده از آن‌ها در موارد تزئینی بسیار رایج است. از دیگر خواص آن‌ها انعطاف پذیری و شکل پذیری بسیار مطلوب است. در مقایسه با لوله‌های  دیگر نیز مقاومت و استحکام فوق العاده‌ای دارند. از لوله مبلی در مواردی همچون ساخت لوازم آشپزخانه، صنعت هواپیماسازی، ساخت قسمت‌های  متعدد داخل کابین، ساخت انواع کانتینر و... استفاده می‌شود. انواع لوله‌های  مبلی نیز شامل لوله‌های  درزدار و بدون درز یا مانیسمان هستند.

کاربرد انواع لوله صنعتی

کاربرد انواع لوله صنعتی

نوع دیگر از لوله‌های  فولادی، لوله صنعتی است. جنس این لوله از فولاد بوده و دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی است. ضخامت لوله‌های  صنعتی بالا است. از این رو با نام لوله گوشتدار صنعتی نیز شناخته می‌شوند. پایه تولید این لوله، ورق سیاه است. به منظور ساخت آن تغییراتی روی ورق سیاه اعمال می‌شود. در نهایت محصولی به نام لوله صنعتی تولید می‌شود.

کاربرد لوله صنعتی مربوط به موارد مختلفی می‌شود. از این لوله در مواردی همچون انتقال سیالات، صنایع پتروشیمی، پروژه‌های  ساختمانی، ساخت پل‌های  فلزی و خرپاها، انتفال موادی نظیر نفت و گاز و.... استفاده می‌گردد. از ویژگی‌های  مهم این لوله می‌توان به تنوع بالا، خاصیت جوش پذیری مطلوب، قیمت مناسب، ضخامت بالا و... اشاره کرد.

کاربرد انواع لوله آبرسانی

لوله‌های آبرسانی، در ابعاد و جنس‌های  مختلف به منظور انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر در ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند. ابعاد و جنس این لوله‌ها بر اساس حجم آب که می‌بایست منتقل شود و همچنین مکانی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد تعیین می‌گردد. انواع لوله‌های آبرسانی شامل لوله گالوانیزه، چدنی، پلی اتیلنی، فولادی و... هستند.

کاربرد لوله‌ آبرسانی مشخص است. از این لوله به منظور انتقال آب از یک بخش به بخش دیگر استفاده می‌شود. لوله‌های  آبرسانی معمولا از ضخامت بیشتر برخوردار هستند تا به راحتی آب را در مدت زمان کوتاه تری منتقل کنند.

آهن118 مرکزی معتبر به منظور خرید و فروش انواع لوله، تیرآهن، ، ورق‌های  فولادی، پروفیل، نبشی، ناودانی، سپری و... است. به منظور خرید انواع محصولات با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب با شماره 02154473 تماس بگیرید. جهت مشاهده محصولات و مشخصات هر یک نیز به وب سایت آهن 118 مراجعه کنید.