مدل های مختلف تاب ریلکسی

تاب ریلکسی یا صندلی ریلکسی در بازار به نام صندلی آرامش هم شناخته می شود. تاب ریلکسی ویلاسازه یک صندلی معلق است که متناسب با سلیقه خریداران به صورت آویز یا پایه دار توسط تولید کننده ساخته می شود‌. تاب ریلکسی ویلاسازه از یک سبد با پایه و یک کوسن تشکیل شده است. صندلی های آرامش تنوع زیادی در  طرح و مدل بر اساس جنس متریال دارند و در تولید صندلی ریلکسیشن از چوب، فلز، پارچه استفاده شده است. تاب ریلکسیشن در اندازه های تک نفره و دو نفره ساخته شده اند که ابعاد و اندازه تاب ریلکسی متناسب با سلیقه شخصی خریدار متغیر است.  تاب های ریلکسیشن تنوع بسیار زیاد در رنگ بندی دارند و در ابعاد و اندازه مختلفی قابل تهیه می باشند.

 تاب ریلکسیشن در مدل های ساده، مدرن، کلاسیک و لاکچری ساخته می شوند و متقاضیان برحسب نوع دکوراسیون خانه تاب ریلکسی را سفارش می دهند. از پرطرفدار ترین مدل و طرح های تاب ریلکسیشن یا صندلی آرامش مدل اشکی و عنکبوتی و مدل گرد، هلال، کالسکه می باشند که مسلما بسیاری از مدل های مذکور را در بازار دیده اید. تاب ریلکسی در رنگ بندی قهوه ای، سفید، مشکی، الکترواستاتیکی و رنگ های شاد ساخته اند و برای جذب مشتریان از کوسن های رنگی و تشک های نرم و لطیف استفاده کرده اند تا جذابیت تاب ریلکسی چند برابر شود البته رنگ کوسن به انتخاب خریداران قابل تغییر است.  باید این نکته را در نظر بگیرید که تاب ریلکسی به صورت زنجیره دار و پایه دار در اشکال مختلف هندسی موجود هستند. 

تاب ریلکسی مهم ترین وسیله برای تجهیز فضای باز

یکی از مهم ترین و بهترین تجهیزات برای فضای باز تاب ریلکسی می باشد، ظاهر جذاب و تزئینی تاب ریلکسی می تواند فضای باز را زیبا و دیدنی کند، البته تاثیر زیادی بر روی دکور فضای باز ویلا یا خانه می گذارد. یقیناً از لذت بخش ترین کار های که در کودکی انجام می داده ایم تاب بازی کردن بوده است و در حال حاضر با استفاده از تاب ریلکسی یا همان تاب آرامش می توانید فضای آرامش بخشی ایجاد کنید و حتی می تواند تاب ریلکسی را در کنار شومینه بگذارید و با استفاده از تاب آرامش نهایت لذت را ببرد. استراحت کردن بر روی تاب ریلکسی می تواند یکی از لذت بخش و آرام بخش ترین کار ها باشد که سیلی از لذت و آرامش را به سمت شما می کشاند و تمام خستگی ها و استرس های  یک روز کاری پر تنش را از بدن شما می زداید. می توانید تاب ریلکسی را در فضای باز نظیر فضای باز باغ ویلا یا محوطه باز خانه یا تراس استفاده کنید و از تاب ریلکسی برای استراحت یا خواندن کتاب مورد علاقه یا تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی دل نواز  استفاده کنید. با استفاده از تاب ریلکسیشن در فضای باز می توانید فضای دلنشین و دل باز ایجاد کنید که فقط مخصوص خودتان باشد.  البته می توانید از  تاب ریلکسیشن در فضای داخلی خانه جهت زیبا سازی و استراحت استفاده نمایید و محدود به مکان خاصی نیست اما استفاده از تاب ریلکسیشن در فضای باز می تواند مزایای زیادی داشته باشد. 

 صندلی تابی ویلاسازه

شاخصه های بارز تاب ریلکسی

تاب ریلکسیشن در دو نوع تاب ریلکسی تک نفره و تاب ریلکسی دو نفره ساخت شده است که ابعاد و اندازه پایه و سبد در این دو مدل متفاوت است. به طور کلی  تاب ریلکسیشن در دو نوع تاب ریلکسیشن پایه دار و تاب ریلکسیشن زنجیره ای ساخته شده است. تاب ریلکسیشن یک سبد با عرض و ابعاد مختلف می باشد که در آن یک تشک و یک یا دو کوسن وجود دارد، برخی از انواع تاب ریلکسیشن حالت تخت خواب شو دارند و در ابعاد و اندازه مشخص و دقیقی تولید شده اند. تحمل وزن تاب ریلکسیشن مختلف است و قادر است وزن های مختلف را تحمل کند. تاب ریلکسیشن از جنس فلز و چوب و در برخی مواقع شیشه تولید شده است و برخی از آن ها بافتی از جنس کنف دارند. قطر و ابعاد پایه تاب ریلکسی تک نفره و دونفره متفاوت است و ابعاد پایه تاب دو نفره بیشتر است زیرا باید وزن دو نفر را تحمل کند. کوسن و تشک تاب ریلکسی از پشم تولید شده اند و دارای  لطافت و نرمی زیادی می باشند که به راحتی می توان بر روی آن استراحت کرد و حتی خوابید. ابعاد و اندازه تاب ریلکسیشن استاندارد است و بر ستون فقرات آسیبی وارد نمی کند. تاب ریلکسی زنجیره ای به سقف متصل می شود و زنجیره آن از جنس آهن می باشد که می تواند وزن تاب و شخص را تحمل کند و جنس سبد از فلز می باشد و نکته مهمی قابل توجه این است که تاب ریلکسیشن زنجیره ای  پایه ندارد. 

فواید طبی تاب ریلکسی درجه یک

تاب ریلکسیشن یا تاب آرامش همانطور که از نامش مشخص است تابی برای استراحت و خواب می باشد که به راحتی می توان بر روی تشک نرم و کوسن پشمی آن لم داد و یک خواب آرامش بخشی را تجربه کرد. تاب های ریلکسی در انواع مختلف تولید شده اند که برای دراز کشیدن و تکیه دادن مناسب می باشند  و یکی از بهترین صندلی های استراحت به شمار می‌ روند لذا زمانی  که نیاز به استراحت دارید تا  از خستگی های یک روز پرتنش و پر مشغله رهایی یابید بهترین گزینه تاب ریلکسی می‌ باشد.   تاب ریلکسی یک صندلی متحرک و معلق می باشد که با حرکات آرام و  ریتم ملایمی که دارد می تواند استرس را از بین ببرد و حرکات آرام و آهسته آن موجب رهایی از استرس و مشغله های روزمره می شود،  لذا زمانی که استرس دارید نفس تند می کشید و ضربان قلب  شما تند می زند که تاثیرات منفی بر روی سیستم عصبی دارد، لذا با استراحت کردن و لم دادن بر روی صندلی متحرک از اوقات استراحت لذت می برید و حرکات و ریتم ملایم تاب ریلکسیشن تا حدودی ضربان قلب را آرام و تنفس را آهسته می کند و موجب کاهش تنش روزمره می شود. لم دادن بر روی تاب ریلکسی و نوشیدن چای یا گوش دادن به موزیک آرام و ملایم می تواند فشار خون را متعادل کند و سبب آزاد سازی خون و رسیدن خون به مغز و اعضا و جوارح بدن  شود و در نهایت می تواند اضطراب و استرس کاری و روزانه را از بین ببرد. 

 

اشکال مختلف تاب ریلکسی با ظرفیت های متفاوت

تاب ریلکسی  یا تاب آرامش در اشکال و طرح های مختلفی تولید شده است نظیر تاب ریلکسی گرد، اشکی، ساحلی، عنکبوتی، هلالی، کالسکه ای، نیم دایره که مدل آن مطابق با سلیقه خریداران ساخته می شوند. تاب ریلکسی در مدل های مختلف و با ظرفیت متفاوت تولید شده است که در ظرفیت های تک نفره، یک و نیم نفره و دو نفره با پایه های مقاوم ساخته شده اند. تاب ریلکسی در انواع  تاب ریلکسی متحرک، تاب ریلکسی سقفی، تاب ریلکسی پایدار با ظرفیت تک نفره و دو نفره تولید شده است. تاب ریلکسی در مدل‌ های نظیر مدل s ، مدل قفسی، مدل عنکبوتی و مدل تخت خواب شو و غیره تولید شده اند که هر کدام ظرفیت مختلفی دارند و در مکان مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت انواع تاپ های ریلکسیشن استاندارد و مناسب می باشند و صندلی ریلکسیشن تک نفره می توانند تا وزن ۱۸۰ کیلوگرم و صندلی ریلکسیشن دو نفره  ۲۳۰ تا ۲۵۰ کیلوگرم را تحمل کنند و پایه های آن نشکند یا واژگون نشوند. بطور کلی صندلی ریلکسیشن از پایه های مقاوم و زنجره های آهنی تولید شده است که دوام بالایی دارد. تاب ریلکسی یک نفره از ظرفیت صد تا صد سانتی متر تشکیل شده است تا شخص به راحتی در آن استراحت کند و تاب ریلکسیشن دو نفره از ظرفیت بزرگ تر صد و پنجاه تا صد و پنجاه سانتی متر تولید شده تا به راحتی دو نفر در آن جای گیرند. 

تاب رلکسی ویلاسازه

تاب ریلکسی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 تاب ریلکسی دارای یک سبد بزرگ مقاوم می باشد که با استفاده از متریالی چون چوب، شیشه، فلز و کنف تولید شده است. در داخل سبد تاب ریلکسی یک تشک بزرگ پشمی و یک تا دو عدد کوسن وجود دارد که برای استراحت کردن و نشستن بر روی آن طراحی شده است. در تولید تاب ریلکسی از یک میله بادوام و مقاوم برای نگهداری از سبد استفاده شده است. میله آهنی به قسمت بالایی سبد متصل می شود و سبد را در هوا معلق می کند و در قسمت پایینی میله یک هلال دایره وجود دارد که به میله متصل است و سبب نگهداری میله و در نهایت نگهداری سبد می شود و از واژگون شدن آن جلوگیری می کند. تاب ریلکسی زنجیره ای از یک سبد بزرگ تولید شده است که در قسمت بالایی آن یک زنجیر آهنی وجود دارد که باید به سقف متصل شود تا سبد در هوا معلق بماند. تاب ریلکسی کنفی از کنف مقاوم و فلز تولید شده است و بافت آن به صورت زیکزاکی می باشد. تاب ریلکسی چوبی از چوب های مقاوم مانند چوب گردو و چوب راش و غیره تولید شده است و پایه و میله  آن از چوب مقاوم می باشد و سبد آن از کنف و ابریشم تولید شده است. سبد های تاب ریلکسی از جنس های مختلفی تولید می شوند و در بسیاری از صندلی ها از جنس پلی اتیلن برای تولید سبد استفاده می کنند تا در تماس با آب و اشعه خورشید و عوامل طبیعی مقاوم باشند.