اخذ ایزو 9001 چه سودی برای شرکت ها دارد؟

از کجا ایزو بگیریم؟ هنگام انتخاب یک شرکت صدور گواهینامه ایزو دو فاکتور حیاتی وجود دارد: اعتبار و کیفیت. در کنار ایزوهای مختلفی که برای سازمان خود می‌توانید اخذ کنید، نقش گواهینامه HSE و گواهینامه حلال نیز بسیار کاربردی و پررنگ است.

ایزو 9001 محبوب‌ترین استاندارد شناخته شده است. اگر مستندات شما واضح، مختص شرکت شما، سازماندهی شده و قابل دستیابی باشد، ISO 9001 مزایای بی شماری برای سازمان دارای اعتبار دارد. در این مقاله با برخی از مزایای ایزو 9001 آَشنا می شویم:

اعتماد مصرف کننده

داشتن گواهینامه به مشتریان و مشتریان نشان می‌دهد که کیفیت برای شما مهم است. آنها به احتمال زیاد با شرکتی کار می‌کنند که به آن اعتماد دارند و می دانند که متعهد به انجام کار خوب است.

هرچه صادقانه‌تر و شفاف‌تر با مصرف کننده باشید، تنها به منافع بیشتری برای هر دو طرف منجر می‌شود. این اعتماد به شرکت شما از طریق ارزش‌های آشکار شده شما، مزیت بعدی را برای شرکت ایجاد می‌کند: افزایش فرصت‌های تجاری.

تجارت بیشتر

برخی از مشتریان فقط با سازمان‌های معتبر کار می‌کنند. با این گواهینامه، شرکت شما برای فرصت‌های تجاری بیشتر و پتانسیل برای قراردادهای اضافی باز می‌شود. این فقط پتانسیل درآمد را افزایش می‌دهد.

هر چه مشتریان بیشتری بتوانید برای آنها ارائه دهید، شهرت شما در صنعت مورد نظر شما بهتر خواهد بود.

کاهش هزینه ها

تاکید بر کارایی و کیفیت روش‌های پرهزینه و غیر ضروری را حذف می‌کند. این باعث کاهش هزینه‌ها برای بهبود کارایی و اثربخشی کلی در شرکت می‌شود.

از آنجایی که هدف ISO 9001 بهبود فرآیندهای خاصی است که شرکت شما در آن فعالیت می‌کند، توجه زیادی به این امر می‌شود که اطمینان حاصل شود که یک کسب‌وکار می‌تواند به بهترین نحو برای مشتریان خود و همچنین عملیات داخلی آنها فراهم کند.

ثبات

داشتن استانداردهای تعیین شده همچنین انتظارات و اجرای شرکت را روشن می‌کند. رویه‌ها باید هر بار با استفاده از مراحل و فرآیندهای یکسان تکمیل شوند و امکان ارائه یک محصول یا خدمات ثابت به کاربر نهایی را فراهم کنند.

این ثبات همچنین امکان اجتناب از اشتباهات درون سازمان را فراهم می‌کند که می‌تواند کارایی را محدود کند و در نتیجه هزینه بیشتری را برای شرکت به همراه داشته باشد.

تیم هدف محور

با الزاماتی که باید به طور مداوم برآورده شوند، داشتن این اعتبار به تیم شما چیزی می‌دهد تا با هم کار کنند. حفظ انگیزه و مشارکت کارکنان را می‌توان با هدف مشترک برای دستیابی به کیفیت انجام داد.

پیوند نزدیک برند خود با تلاش برای کیفیت می‌تواند کارمندان و مدیریت را در تمام وظایف شغلی خود بر روی هدف متمرکز کند. گنجاندن آنها در این فرآیند کلیدی است و تنها موفقیت سازمان شما را افزایش می‌دهد.

خرید از کارمندان و اعضای تیم در اجرای الزامات ISO 9001 مهم است. اگر تیم شما برای دستیابی به این اهداف تلاش نکند، شرکت نمی‌تواند در برابر ممیزی‌های مداوم و تایید مجدد مقاومت کند.

بررسی‌های مدیریت و رهبری قوی

یکی از اجزای کلیدی الزامات ISO 9001، توسعه رهبری، پاسخگویی و بررسی مدیریت است. رهبران درون یک سازمان مسئول هدایت سود و کارایی هستند.

این استانداردها تضمین می‌کنند که رهبران در جهت بهبود مستمر کار می‌کنند و کارکنان خود را راهنمایی می‌کنند تا وظایف شغلی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

شناخت برند و احترام ایجاد کنید

فراتر از تلاش برای اداره شرکت شما تا حد امکان کارآمد و موفقیت آمیز، گواهی ISO 9001 یک ابزار بازاریابی عالی برای مصرف کنندگان و سایر شرکت‌ها است

کسب و کار با تأکید بر برتری خود را از شرکت‌های مشابه بدون گواهینامه متمایز می‌کند. این شرکت به دلیل متعهد بودن به ارائه خدمات یا محصول با کیفیت بالا، شهرت و شهرت مثبتی به دست خواهد آورد.

ایزو 9001 چگونه به مشتریان سود می رساند؟

مصرف کنندگان نیز از گواهینامه بهره مند می شوند! وجود استانداردها رویه‌های کلی کسب و کار را افزایش می‌دهد.

اعتماد به یک شرکت

هنگام انتخاب یک محصول یا خدمات، باید مطمئن شوید که بهترین‌ها را دریافت می‌کنید. بهبود مستمر با رعایت استانداردها نشان می‌دهد که شرکت به نفع مصرف‌کننده توجه دارد.

سرمایه گذاری روی مصرف کننده باعث ایجاد اعتماد بین دو طرف می‌شود. یک رابطه تجاری قابل اعتماد باعث می‌شود که تعاملات به خوبی اجرا شود.

محصولات با کیفیت بهتر

نه تنها می‌توانید به یک شرکت برای محصولاتشان اعتماد کنید، بلکه تأکید مداوم بر بهبود خدمات و محصولات را به سمت بالا هدایت می‌کند.

با رعایت و بهبود مستمر استانداردها، مشتری از محصولات و خدمات با کیفیت بالاتر بهره مند خواهد شد. شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش خواهند کرد زیرا ممکن است تجارت خود را به رقبا از دست بدهند.

پاسخگو بودن بر اساس استانداردهای ISO 9001 یک نیروی قوی در کیفیت رانندگی است.

ثبت مداوم

یکی از اجزای اصلی رعایت استانداردهای ISO 9001، مستندات واضح و منسجم است.

این به نفع مصرف کننده است زیرا آنها می‌توانند بر عملیات یک شرکت نظارت کنند و انتخاب کنند که با چه نوع شرکتی می خواهند کار کنند. اگر تصمیم به همکاری با یک شرکت داشته باشند، این برای سوابق خودشان نیز مفید است.

آنها کپی هایی از اسناد مربوط به معاملات تجاری آنها با این شرکت‌های معتبر خواهند داشت.

گواهینامه ISO 9001 برای همه گروه‌های کاری مفید است. اطمینان حاصل کنید که این گواهینامه‌ها برای یک رابطه کاری مثبت و صادقانه معتبر هستند. هر دو طرف باید توجه زیادی به اطمینان از به روز بودن گواهینامه و رعایت مداوم استانداردها داشته باشند.

هدف از همکاری با این شرکت‌ها افزایش کارایی و اطمینان از بالاترین کیفیت محصولات و خدمات است.

منبع

ایزوسیستم

Isosystem.org