6 راه فراموشی عشق یک طرفه در کمتر از یک ماه !

همیشه قدمِ بعد از یک توقف، آغاز جدید است. برای هرکسی ممکن است اتفاق بیوفتد، که دچار عشق یک طرفه شود و رابطه‌ای که تصور می کرد عاشقانه‌ای فراموش نشدنی باشد، به بن بست برسد.

قرار گرفتن در یک رابطه جدید عاطفی، در حالی که هنوز ترکش‌های عشق یک طرفه سابق را بر بدن دارید، اشتباه محض است. تحقیقات نشان می‌دهد، شکست و سرخوردگی عاطفی سبب می‌شود، قسمتی از مغز شما که در مقابل هیچ گونه محرک دیگری واکنش نشان نمی‌دهد، فعال شود! حال با این درد نا درمان چه کنیم؟

راه حل که زیاد است. می‌توانیم هر از گاهی به عقب نگاهی بیاندازیم و حسرت بخوریم، مدام موضوعات گذشته را آنالیز کنیم، به دنبال مقصر بگردیم یا هرجا نشستیم از آن اتفاق تلخ بگوییم. اما کمی فکر کنید تمام این موارد، ذره‌ای در روند بهبود شرایط شما تاثیرگذار خواهند بود؟ جواب قاطعانه نه خواهد بود.

اثر بی نظیر «زمان» را از یاد نبرید

به روزهای شروع خودساختگی خوش آمدید. می دانیم غم زیادی را حس می‌کنید. از الان به بعد قرار است یک نظم اساسی به زندگی تان بدهید و از شر خیلی چیزها خلاص شوید. احتمالا از خودتان ناراضی و غمگین هستید؛ حتی حس می‌کنید افسرده شده اید. خلاص شدن هر چه سریع‌تر از این انرژی منفی و بازگشت به زندگی را اولویت قرار دهید. اما چطور؟ در ادامه به ذکر روش هایی برای فراموشی عشق یک طرفه می پردازیم تا به شما کمک کند پس از شکست عاطفی خود را پیدا کنید.

dislove

هفت گام تا فراموشی عشق یک طرفه
بپذیرید او به شما نیاز ندارد

پذیرش اولین اصلِ این فراموشی خواهد بود. باید قبول کنید محبوب شما علاقه‌ای به این رابطه ندارد و بار دیگری که تصمیم گرفتید باز هم شانستان را در این رابطه امتحان کنید و با او تماس بگیرید احساسی که آخرین بار به شما دست داد را، به خاطر بیاورید و دست از تحقیر خودتان بردارید.

کاملا ارتباط را قطع کنید

شما به این دوری نیاز دارید؛ تا مغزتان بیخیالِ کوچک نشان دادن مشکلاتِ رابطه شود و چشمتان بر روی واقعیت باز شود. اگر شرایطش را دارید به یک مسافرت طولانی در جایی به دور از اینترنت بروید تا عادت کنید دست از چک کردن او در شبکه‌های اجتماعی بردارید. اما اگر نمی‌توانید به طور کامل قطع رابطه کنید و مجبور هستید به واسطه برخی اتفاقات باز هم با او روبرو شوید؛ تلاش کنید در آن زمان‌ها به مواردِ مثبتِ دیگری فکر کنید.

خشم را کنار بگذارید

شکست هم بخشی از زندگی است. قرار نیست همیشه یک رابطه به وصال ختم شود. شاید سرنوشت برای شما چیزهای باورنکردنیِ دیگری تدارک دیده است. پس به جای آرزوی بدبختی برای او اینطور به مسئله نگاه کنید که او مجبور نیست به خاطر شادی شما فداکاری کرده و کنار شما بماند. اگر خودتان هم بودید تمام عمر با کسی زندگی می کردید که فقط به او حس ترحم دارید؟

بیخیال حدس و گمان شوید

افراد زیادی در این دنیا هستند که از ترسِ رد شدن هرگز احساساتشان را برملا نکردند و تا آخر عمر در حسرت باقی ماندند. با یکدیگر صادق باشید و درباره احساسات خود با او صحبت کنید. با این کار حداقل از شرِ این شک و دودلی خلاص می شوید و تکلیفتان با او روشن خواهد شد. اگر این عشق یک طرفه بود، باید او را فراموش کنید. دست و پا زدن و تلاش بیهوده فقط عزت نفس را از شما خواهد گرفت و سال‌های با ارزش عمرتان در انتظار تغییرِ نظرِ او سپری خواهد شد.

بابت احساسی که داشتید خود را سرزنش نکنید

گاهی حتی نمی ‌دانیم بعضی احساسات از کجا به قلب ما راه پیدا کرده‌ اند؛ که نتوانستیم کنترلی بر روی آنها داشته باشیم. اما کنار آمدن با آن‌ها و بازگشت به زندگی کاملا دست خودمان است. اگر این عشق یک طرفه سبب شده نسبت به خودتان احساس بدی پیدا کنید، مطمئناً پس از رها کردن این رابطه و طی زمان حالتان بهتر خواهد شد. فردی که عواطف شما را جدی نمی ‌گیرد، ارزش ماندن در زندگیتان را ندارد.

به جنبه‌ های دیگر زندگیتان تکیه کنید

قرار نیست زندگی شما در یک فرد خلاصه شود که با رفتن او همه چیز بر سرتان خراب شود. به تدریج متوجه می شوید مسائل مهم تری هم در زندگیتان وجود دارد. شما هنوز هم کسانی را دارید که شما را دوست دارند و خوشحالیِ شما برایشان مهم است. پس وقتتان را صرف یادگیری و پیشرفت کنید. شغل، خانواده و دوستانتان همان افرادی هستند که عشق را به زندگی تان بازمی‌ گرداند.

اگر در کار مورد علاقه و مفید دیگری غرق نشوید، گذشته دست از تعقیبتان برنمی دارد.

عشق

ببخشید و بگذرید

پس از تجربه ی عشق یک طرفه به جای خودخوری کردن، سعی کنید اتفاقات را فراموش کرده و از موضوع عبور کنید. فراموشی فقط زمانی ممکن است؛ که اول بخشیده باشید. پس فردی که زمانی او را دوست داشتید ببخشید، تا رها شوید. درعین حال خودتان را هم باید ببخشید؛ که بعضی اوقات از رفتارهای طرف مقابلتان برداشت اشتباه کردید و این تصور را داشتید همه ی آن کارها از سر عشق بوده است. برای یک اشتباه مجبور نیستید تا ابد در گرداب غم و اندوه دست و پا بزنید.

از الان به بعد فقط روابط دو طرفه را دنبال کنید

اگر بیشتر فکر کنید، می‌بینید همین الان هم افراد زیادی مثل والدین، خواهر، برادر، مادربزرگ، پدربزرگ یا دوستان قدیمی در زندگیتان وجود دارند که جواب عشق شما را بهتر می‌دهند. پس در دوران رهایی از عشق یک طرفه به دوستداران همیشگیتان فکر کنید. می‌توانید حتی با انجام فعالت هایی مثل یوگا، نقاشی یا یادگیری یک ساز جدید خود را از نظر روحی ترمیم کنید. اما مراقب باشید به سراغ عاداتی که ممکن است تصور کنید آن‌ها را دوست دارید، اما سالم نیستند؛ مانند: مصرف الکل یا سیگار نروید. چرا که در بلند مدت به شما آسیب خواهند زد.

عشق واقعی

و اما در آخر...

شک نکنید با انجام موارد ذکر شده در بالا به سرعت دوباره خودتان را پیدا می ‌کنید و متوجه می‌ شوید که چقدر دوست داشتنی هستید. اگر شما هم در یک رابطه ناموفق قرار دارید و نمی دانید چگونه از آن رهایی یابید می‌توانید با یک مشاور یا زوج درمانگر صحبت کنید تا از این باتلاق که احساسات شما را نابود خواهد کرد، خلاص شوید.