لیفت با نخ؛ هزینه، عوارض و معایب

لیفت با نخ یکی از روش های جوانسازی و احیا پوست است. لیفتینگ روشی کم تهاجمی بوده که نتایج فوری به همراه داشته و عوارض و درد آن در مقایسه با جراحی های زیبایی ناچیز است. هزینه بسیار کم این روش در برابر هزینه های گزاف جراحی های زیبایی از دیگر مزایای آن محسوب می شود.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یا لیفتینگ یکی از روش های کم هزینه، بدون درد و عوارض و با نتایج فوری است. در لیفتینگ از انواع نخ های جذبی استفاده می شود. با گذشت یک الی دو ماه نخ ها جذب پوست شده و نتایج آن که تحریک کلاژن سازی پوست و ایجاد بافت جدید است به وضوح قابل مشاهده است. لیفتینگ یک روش ایمن و بی خطر محسوب می شود، چنانچه می توان آن را در رفع چین و چروک و شکل دهی اجزای مختلف صورت بکار برد. لیفتینگ ابرو، گونه، لب، بینی و گردن برخی از کاربردهای متداول آن بشمار می رود. شما حتی می توانید ابرو و پلک خود را به وسیله لیفت با نخ به شکل و حالت دلخواه در آورید. یکی از بهترین انواع نخ، نخ سیلوئت است که جذبی بوده و دارای گره ها و مخروط هایی در داخل خود است. این کار باعث تحریک بیشتر کلاژن سازی و ایجاد بافت سلولی در اطراف نخ می شود. در واقع نخ همانند یک داربست عمل نموده و بافت جدید به شکل مورد نظر در اطراف آن ساخته می شود. پس از جذب نخ، بافت ایجاد شده به همان حالت باقی می ماند و شکل و فرم دلخواه را حفظ می کند. کلینیک آرمان الهیه لیفت با نخ armanelahie.com را انجام میدهد که در لینک قبل قابل مشاهده میباشد.

هزینه لیفت با نخ

یکی از مزیت های مهم لیفت با نخ هزینه بسیار کم آن در مقایسه با جراحی های زیبایی است. جراحی زیبایی با درد، عوارض و دوره نقاهت زیادی همراه است. علاوه بر این فرد نیاز به بیهوشی کامل داشته و عوارض ناشی از بیهوشی را متحمل می شود. دوره نقاهت طولانی پس از عمل جراحی برای افراد مشکلات زیادی ایجاد می کند. در کنار تمام این موارد هزینه بالای جراحی از دیگر مشکلات آن بشمار می رود. هزینه لیفت با نخ بسیار کمتر از جراحی است. جوانسازی پوست و زیبایی به روش لیفتینگ حداکثر یک ساعت زمان می برد و از بیهوشی موضعی استفاده می شود. همچنین پس از اتمام لیفتینگ، فرد می تواند به فعالیت های عادی خود برگردد. البته توصیه می شود تا چند روز از فعالیت های بدنی شدید و تعریق جلوگیری شود. مدت زمان ماندگاری لیفتینگ اغلب ما بین یک تا دو سال است و پس از این مدت چنانچه فرد از لیفتینگ خود رضایت نداشته باشد می تواند آن را تغییر دهد. همچنین امکان اصلاح و تغییرات پس از لیفت با نخ با استفاده از نخ های بیشتر وجود دارد. بنابراین در هزینه فرد صرفه جویی زیادی می شود.

لیفت با نخ

عوارض تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر همانند لیفت بینی جزو روش های موثر و کم تهاجمی زیبایی محسوب می شود. در تزریق فیلر از ماده پر کننده فیلر برای ایجاد شکل و حالت دلخواه در اجزای مختلف صورت استفاده می شود. تزریق فیلر بینی یکی از روش های تغییر شکل بینی به فرم دلخواه است. در این روش در مدت چند دقیقه، فیلر توسط سوزن های ریز در زیر پوست تزریق می شود. پس از اتمام تزریق فیلر، پزشک بینی را به شکل و حالت مناسب در می آورد. تزریق فیلر همانند لیفت با نخ جزو روش های بدون عوارض زیبایی محسوب می گردد. با این حال مراجعه به مراکز غیر مجاز و افراد غیر متخصص می تواند عوارضی برای فرد به همراه داشته باشد. از جمله عوارض تزریق فیلر بینی، ایجاد درد، تورم، سوزش، التهاب و قرمزی در محل تزریق است. برای کاهش درد و عوارض تزریق فیلر بینی، از کمپرس آب و یخ و انواع مسکن استفاده کنید. همچنین در برخی موارد فرد به ماده فیلر حساسیت دارد که موجب بروز حساسیت های پوستی، سر درد، حالت تهوع و سرگیجه می شود. خونریزی، عفونت در محل تزریق و مشکلاتی مانند تاری دید در برخی موارد نادر دیده می شود. برای کاهش عوارض تزریق فیلر بینی به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کنید. استفاده از انواع فیلر مرغوب، کادر درمانی متخصص و محیط بهداشتی و استریل به همراه رعایت توصیه های قبل و بعد از تزریق فیلر در کاهش عوارض تزریق فیلر بینی تاثیر بسزایی دارد.

هزینه لیفت با نخ

معایب لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ روشی سریع و موثر در بالا کشیدن ابرو و رفع عدم تقارن ابرو است. افرادی که دارای ابروهای نامتقارن هستند و یا افرادی که ابروهای صاف و افتاده دارند، می توانند از طریق لیفت با نخ، این مشکلات را برطرف کنند. در این روش از ناحیه زیر ابروها، نخ های جذبی وارد پوست شده و تا ناحیه پیشانی کشیده می شود. این کار موجب بالا رفتن ابرو و رفع چین و چروک و افتادگی پلک می گردد. لیفتینگ ابرو در مدت زمان چند دقیقه شما را دارای ابروهای جذاب و زیبا می کند. با این حال در برخی موارد مشکلاتی متوجه فرد می شود. از جمله معایب این روش می توان به عدم تقارن ابروها اشاره نمود. برای رفع این مشکل لیفتینگ تکمیلی توسط پزشک جهت تنظیم ابرو صورت می گیرد. از دیگر معایب لیفت با نخ می توان حساسیت فرد به نخ، عفونت در محل تزریق، خونریزی، تورم و درد، تاری دید و سرگیجه اشاره نمود. البته میزان بروز این عوارض ناچیز بوده و به مهارت پزشک بستگی زیادی دارد. پس از لیفت ابرو حداقل به مدت ۲۴ ساعت از دست زدن و مالش دادن پیشانی خود خودداری کنید. این کار منجر به جابجایی نخ ها، درد و ایجاد عدم تقارن در ابروها می شود.