آشنایی با موضوع

شناسایی جمعیت های زنبور عسل یکی از اهداف مهم در اصلاح نژاد زنبور عسل است. جنس آپیس یا زنبور عسل دارای چهار گونه اصلی می باشد که آپیس ملیفرا یکی از متنوع ترین گونه های زنبور عسل می باشد. آپیس ملیفرا تنها گونه زنبور عسل است که دارای زیر گونه های زیادی است و زیر گونه زنبور عسل ایرانی به نام آپیس ملیفرا مدا نامگذاری شده است. آپیس ملیفرا گونه‌ای زنبور عسل است که خاستگاهش سرزمین‌های بر قدیم است ولی در آغاز قرن هفدهم میلادی به بر جدید هم منتقل شد. این گونه در سال ۱۷۵۸ (میلادی) توصیف شد. نژاد بومی زنبور عسل ایران از گونه آپیس ملیفرا (Apis mellifera L) است که با نام های آپیس ملیفرا ایرانیکا (Apis mellifera iranica)، آپیس ملیفرا مدا (Apis mellifera meda)، آپیس ملیفرا پرسیکا (Apis mellifera persica) نیز از آن یاد شده است. این نژاد از هزاران سال در ایران زیست کرده و با شرایط آب و هوایی و آفات و امراض مناطق مختلف کشور سازش یافته و علاوه بر سازش با شرایط ایران، از لحاظ برخی خصوصیات در ردیف نژاد های مشهور جهان قرار دارد.

در این صفحه تعداد 351 مقاله تخصصی درباره آپیس ملیفرا که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI آپیس ملیفرا (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: آپیس ملیفرا; Leg biomechanics; Buckling; Stretching; Peeling; Fly evolution; A. c.; Aedes cantans; A. m.; Apis mellifera; B. m.; Bombyx mori; C. v.; Calliphora vicina; D. m.; Drosophila melanogaster; F. p.; Formica polyctena; F. r.; Formica rufa; R1, R2, R3; right fro