آشنایی با موضوع

در نظریه معادلات دیفرانسیل معمولی (ODEs) توابع لایپونوف توابع اسکالر هستند که ممکن است برای اثبات پایداری یک تعادل ODE استفاده شوند. توابع لیاپانوف که به نام ریاضیدان روسی الکساندر لیاپانوف نامگذاری شده است برای نظریه پایداری سیستم های دینامیکی و نظریه کنترل اهمیت زیادی دارد. به نظر می رسد یک مفهوم مشابه در نظریه فضای حالت کلی زنجیره مارکوف، معمولا تحت نام توابع فاستر ـ لیاپانوف باشد.
در این صفحه تعداد 361 مقاله تخصصی درباره تابع لیاپانوف که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تابع لیاپانوف (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تابع لیاپانوف; Stochastic integro-differential delay equation (SIDDE); Nonlinear growth condition; Asymptotic stability; Markovian switching; Lyapunov functional;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تابع لیاپانوف; Discrete and distributed delays; Lyapunov functional; Linear matrix inequality; Markovian jumping parameters; Recurrent neural networks