آشنایی با موضوع

حرکت در فیزیک به معنی تغییر مکان جسم در ارتباط با زمان است. حرکت در فیزیک از نیرو ناشی می‌شود و با مفاهیم سرعت، شتاب، جابجایی و زمان مرتبط است. بنا بر قانون اول نیوتن، سرعت یک جسم تنها در حالتی تغییر می‌کند که نیرویی جدید به آن وارد شود؛ این مفهوم تحت عنوان اینرسی شناخته می‌شود. فیزیک حرکت بخشی از فیزیک است که به توصیف حرکت و علل آن اختصاص دارد. فیزیک حرکت یا حرکت شناسی به صورت کلاسیک خود به دو بخش تقسیم می‌شود: ۱. مطالعه حرکت اجسام جامد که تحت عنوان مکانیک شناخته می‌شود. ۲. مطالعه شاره‌ها که تحت عنوان مکانیک شاره‌ها شناخته می‌شود. مکانیک: مکانیک بخشی از حرکت شناسی است که خود به دو بخش سینماتیک (برگرفته از زبان یونانی: سینما به معنی حرکت) و دینامیک تشکیل شده است و به صورت کلاسیک از قوانین نیوتون پیروی می‌کند. مکانیک شاره‌ها: قسمتی از حرکت شناسی که در آن حرکت شاره‌ها اعم از مایع گاز یا پلاسما بررسی می‌شود. حرکت همیشه بر اساس یک مرجع بررسی می‌شود و اگر مرجع ثابتی وجود نداشته باشد حرکت مطلق قابل مشاهده نیست، بنا بر همین استدلال، باید از حرکت نسبی سخن گفت. در این نگاه اگر چیزی بنا به یک مرجع ثابت باشد، به شکل نسبی در حال حرکت نسبت به مراجع دیگر است و به همین دلیل ادعا می‌شود که در جهان، همه چیز حرکت می‌کند. رسی و شناخت اجسام از هزاران سال پیش مورد توجه بشر بوده به طوری که حرکت تند و کند یک جسم برای هر فردی آشناست. در آموزش این فصل خواهیم فهمید که با تعریف کمیت ((واحد های اندازه گیری)) مسافت،جابه جایی، تندی و سرعت و همچنین شتاب میتوانیم به برسی حرکت اجسام بپردازیم با پیدا کردن هر یک از این کمیت ها برای یک جسم در حال حرکت، میتوان شناخت بهتر و بیش تری از حرکت داشت. حرکت در همه جا و همه چیز: همه چیز در جهان پیرامون ما در حال حرکت است حتی زمین که ساکن به نظر میرسد یا اتم های یک‌ جسم که ساکن است در جای خود در‌حال نوسانند((لرزش)) حتی ستاره ها نیز لرزش های خاص خود را دارند. شناخت حرکت یکی از راه های شناخت جهان فیزیکی پیرامون ماست. مسافت و جابه جایی: برای رفتن از یک محل به محل دیگر یا از یک مکان به مکانی دیگر معمولا از کوچه ها و خیابان های زیادی عبور میکنیم، به مجموع طول هایی که یک فرد یا یک جسم برای رفتن از مبدا((نقطه شروع)) به مقصد((نقطه پایان)) می پیماید مسافت پیموده شده یا طی شده میگویند. همان طور که در سال های هفتم و هشتم خواندیم کوتاه ترین فاصلا بین دونقطه پاره خط راستی است که دونقطه را به یک دیگر وصل میکند. در ریاضی سال‌ هشتم دیدیم که اگر پاره خطی دارای جهت باشد به آن بردار میگویند مثل: ↑←↓→ وبه برداری که نقطه شروع را به نقطه پایان وصل میکند بردار جابه جایی((برآیند)) گفته میشود که اندازه بردار جابه جایی را به اختصار جابه جایی مینامیم. نکته مهم: مسافت و جا به جایی‌هردو از جنس طول اند و بر حسب(m) اندازه گیری میکنند.
در این صفحه تعداد 960 مقاله تخصصی درباره حرکت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI حرکت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: حرکت ; ROM; range of motion; TKA; total knee arthroplasty; ANOVA; analysis of variance; HSD; Honest Significant Difference; ICC; intraclass correlation; CI; confidence interval; PGY; post-graduate year; Attend; attending; Smartphone; Accelerometer; Motion; Measu