آشنایی با موضوع

جزایر قناری مجمع‌الجزایری مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش و یکی از ۱۷ منطقه‌ی خودمختار اسپانیا است و پایتخت آن لاس پالماس است. قناری یا کاناری از ریشه‌ی لاتین به معنی سگ گرفته شده است و «گراند کاناریا» که سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری است، سگ‌های بزرگ معنی می‌دهد. نام پرنده‌ی قناری از نام این جزیره‌ها گرفته شده است؛ چراکه این پرنده بومی این منطقه است. نام منطقه از نام لاتین آن Insularia Canaria گرفته شده که به معنی «جزیره‌ی سگ‌ها» است. این نام را رومیان به خاطر سگ‌های وحشی پراکنده در این جزایر، به آن داده‌اند. اگرچه این جزیره متعلق به کشور اسپانیا است اما بیشتر از آنکه به این کشور نزدیک باشند به سواحل شمال غربی آفریقا نزدیک ‏هستند. این مجمع الجزایر از هفت جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است که تمامی آنها جزایر آتشفشانی هستند. شهرهای سانتاکروز د تنریف و لا پالماس د گرن کاناریا، دو شهری هستند که در دو تا از بزرگترین جزیره های این مجموعه ‏قرار گرفته اند، این دو شهر با هم بعنوان پایتخت مجمع الجزایر قناری شناخته شده هستند. سانتاکروز د تنریف همچنین جایی است ‏که دومین کارناوال بزرگ و مشهور جهان در ماه فوریه برگزار می شود، در این جشن بیش از یک میلیون نفر شرکت می کنند. غذا در فرهنگ مردم قناری نقش بسیار مهمی دارد و بسیاری از غذاهای خوش طعم و مشهور این جزیره تحت نام "موخو" ‏نامگذاری می شوند. موخو یک نوع سس است که با توجه به ترکیباتی که در آن به کار می رود ممکن است به رنگ نارنجی، ‏قرمز یا سبز باشد. این سس معمولا سرشار از سیر و ادویه جات مختلف است و در آن روغن، نمک، فلفل قرمز، سرکه و ادویه ‏جات دیگر به کار می رود. یکی دیگر از غذاهای مشهور قناری " ‏ropa vieja‏ " است، غذایی که با نام "لباس کهنه" خوانده می ‏شود ترکیبی از مرغ، بیف، سیب زمینی و لوبیا است. ‏ جغرافیا: نام هفت جزیره این مجمع‌الجزایر و مراکز آن‌ها بدین شرح است: 1- تنریف (مرکز سانتا کروس د تنریفه) 2- گرن کاناریا (مرکز لاس‌پالماس گرن کاناریا) 3- لانزاروته (مرکز آرسیفه) 4- لاپالما (مرکز سانتا کروز لاپالما) 5- لا گومرا (مرکز سان سباستیان لا گومرا) 6- ال هیرو (مرکز والورده) 7- فوئرته‌ونتورا (مرکز پوئرتو دل روساریو). نزدیکترین جزیره ۱۰۸ کیلومتر از کرانه شمال غربی آفریقا فاصله دارد. دین: بسیاری از مردم مسیحی، در درجه اول کاتولیک هستند. مذهب کاتولیک، از زمان فتح مجمع الجزایر قناری دین اکثریت (برای بیش از پنج قرن پیش) بوده‌است. پطرس بتانکوری و ژوزه د آنچیتا دو قدیس کاتولیک عمده در جزایر قناری به دنیا آمده‌اند. هر دو در جزیره تنریف به دنیا آمدند؛ به ترتیب مبلغان در گواتمالا و برزیل. کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک شهرستان در این مجمع‌الجزایر است، چرا که در این مکان کلیسای ویرجین از کندلاریا قرار دارد که مکان حامی مقدس در جزایر قناری است. سایر ادیان شامل اسلام، مسیحیان پروتستان، آیین هندو، ادیان چینی، بودیسم، بهائی و یهودیت در اقلیت هستند. همچنین یک دین غیرمسیحی بومی، کلیسای گوانچه پوئبلو وجود دارد.
در این صفحه تعداد 380 مقاله تخصصی درباره جزایر قناری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI جزایر قناری (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: جزایر قناری; GDP; Gross Domestic Product; RES; Renewable Energy Sources; PV; photovoltaic; MSF; multi-stage flash; ME; multi-effect; VC; vapour compression; RO; reverse osmosis; ED; electrodialysis; BAT; best available technology; ER; economy ratio; ERD; energy recove