آشنایی با موضوع

ریفرمینگ کربن دی‌اکسید (انگلیسی: Carbon dioxide reforming) که با نام ریفرمینگ خشک(به انگلیسی: dry reforming) نیز شناخته می‌شود، روشی جهت تولید گاز سنتز است که در آن کربن دی اکسید با یک هیدروکربن مانند متان واکنش داده و مخلوط هیدروژن، کربن مونوکسید می‌دهد که همان گاز سنتز است. گاز سنتز به طور سنتی از روش ریفرمینگ بخار تولید می‌شود که به دلیل مساله گرمایش جهانی همکنون روش ریفرمینگ خشک ترجیح داده می‌شود.
در این صفحه تعداد 316 مقاله تخصصی درباره ریفرمینگ خشک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ریفرمینگ خشک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ریفرمینگ خشک; ATR; Autothermal reforming; CFBMMR; Cascading fluidized-bed membrane methanol reactor; CMR; Catalytic membrane reactor; CR; Conventional Reactor; CVD; Chemical vapor deposition; Da; Damkohler number; DME; Dimethyl ether; DR; Dry reforming; EAR; Ethanol au