آشنایی با موضوع

پاتاگونیا، منطقه ای در جنوب آرژانتین، اغلب "انتهای دنیا" نامیده می شود و پر از عجایب طبیعی است. این منطقه بر چندین استان آرژانتین گسترده شده است و بخشی از مجمع الجزایر تیرا دل فوئگو و بخشی از شیلی را تشکیل می دهد و مکانی فوق العاده جادویی و زیباست. این منطقه متشکل از قله های کوهستانی، یخچال های طبیعی، دهکده های خوش منظره کنار آب، استپ های غنی و دریاچه های بلوری است که در کل دنیا منحصر بفرد هستند. زیبایی دست نخورده این منطقه از هزاران سال قدمت سخن می گوید و به شکل چندین پارک ملی، از آن حفاظت می شود. یخچال پریتو مورنو: این یخچال به مساحت 250 کیلومتر مربع، سومین ذخیره بزرگ آب شیرین روی کره زمین است. این یخچال بخشی از پارک ملی لوس گلاسیر در استان سانتا کروز آرژانتین است. سرو فیتزروی: فیتزروی قله ای مرتفع است که در میان قله های یخی پاتاگونیا به سمت شرق سر بر آورده است. قله های زیادی در این منطقه وجود دارند، ولی فیتزروی بدون شک شگفت انگیز ترین آنها است، زیرا رئوس نوک تیزی دارد که برای مشتاقان صخره نوردی چالش های شگفت انگیزی دارد. فیتزروی در پارک ملی گلاسیر هم واقع شده است. اسکوریال: اسکوریال نام رودی از گدازه های خشک شده است که از یک آتشفشان به سوی دریاچه می رود. این رود در مسیر چشمه های آب گرم لاهوانکو در نزدیکی لاگونا ورده قرار دارد. پارک ملی ناهوئل هواپی: این پارک که در سال 1934 تأسیس شد، مسیرهای گردشی جالبی دارد. یکی از آنها رودهای لیمای و ترافولز را با دره ای شگفت انگیز به نام "دره افسون شده" به هم متصل می کند. منطقه حفاظت شده پنگوئن های پونتا تومبو: این منطقه که فقط دو ساعت با اتوبوس از پوئرتو مادرین فاصله دارد، گشت تفریحی متداولی برای مسافران گشت های تفریحی آمریکای جنوبی است. سان مارتین دو لوس آندس: این دهکده خوش منظره در ساحل دریاچه لاکار در کوهپایه رشته کوه های عظیم آند قرار گرفته و با جنگل های وحشی و آبراه های متعدد محاصره شده است. ویلا لا آنگوستورا: دهکده کوهستانی کوچکی است که در میان کوه های آند و دریاچه های بلوری واقع شده و یکی از بهترین گردشگاه های اسکی در کل آمریکای جنوبی را دارد. این دهکده با رستوران ها و هتل های زیبایش محبوب است. بیابان پاتاگونیا: بزرگترین بیابان آرژانتین و از نظر گستردگی، چهارمین بیابان بزرگ جهان است که زمینی به مساحت ۶۷۳۰۰۰ کیلومتر مربع را می‌پوشاند. بخش بزرگی از این بیابان در آرژانتین و بخش کوچکی از آن در شیلی قرار دارد. بیابان پاتاگونیا در منطقه پاتاگونیا جنوب آرژانتین، از غرب به رشته کوه آند و از شرق به اقیانوس اطلس محدود است. بخش مرکزی استپ تا غرب آن، با درختچه و گیاهان علفی پوشانده شده است هرچه به سمت مناطق با ارتفاع بیشتر می‌رویم پوشش گیاهی از بوته به سمت گندمیان می‌رود.
در این صفحه تعداد 549 مقاله تخصصی درباره پاتاگونیا که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI پاتاگونیا (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پاتاگونیا; Biotic interactions; Growth efficiency; Heartwood density; Nothofagus betuloides; Nothofagus pumilio; Patagonia; Sapwood density; Second-growth forests;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پاتاگونیا; Last Glacial Maximum; South America; Pampa; Patagonia; EPat; Eastern Patagonia; LGM; Last Glacial Maximum; PMIP3; Paleoclimate Modelling Intercomparison Project Phase III; SACZ; South Atlantic convergence zone; SWP; Subtropical Wet Plain;