آشنایی با موضوع

یکی از درمان های معمول برای جوش نخوردن استخوان استفاده از پیوند استخوان یا گرافت استخوان است. این روش ممکن است همراه با تثبیت استخوان ( استفاده از پیچ، پلاک یا نیل یا اکسترنال فیکساتور) یا به تنهایی بکار رود. در این روش استخوانی را که از محل دیگری تهیه شده است در محل جوش نخوردگی قرار میدهند. وجود این استخوان در محل، با مکانیسم های متفاوتی میتواند موجب تحریک جوش خوردگی استخوان شود. این استخوان از راه های گوناگون تهیه میشود. در دوران جدید اولین گزارش پیوند مربوط به سال ۱۶۶۸ میلادی توسط وان‌میکرن که از استخوان سگ به انسان پیوند زده است. پیوند استخوان انسان به انسان برای اولین با در سال ۱۸۲۰ توسط فن‌والتر جراح آلمانی انجام شده است. یکی از کسانی که بطور گسترده در این زمینه کار کرده و مقاله‌هایی عرضه کرده، ویتوریو پوتی جراح ایتالیایی ساکن بولون است، درستی بسیاری از مباحثی را که وی در مورد پیوند استخوان در سال ۱۹۱۲ مطرح کرده هنوز مورد قبول است. عامل عمده ای که در پیوندهای استخوانی موجب تحریک جوش خوردن میشود داربست استخوانی است که در استخوان پیوندی وجود دارد. سلول های زنده محل جوش خوردگی بر روی این داربست رشد کرده و بتدریج داربست را جذب کرده خود داربست جدیدی به جای آن میسازند. به زبان دیگر بتدریج و بعد از گذشت مدتی استخوان پیوند شده بطور کلی با استخوان جدیدی که در محل گیرنده ساخته میشود جایگزین میگردد. دلایل نیاز به پیوند استخوان کدامند ممکن است افراد به دلایل بهبود عملکرد استخوان ها و بسیاری دلایل دیگر نیازمند پیوند استخوان باشند، که در اینجا به مهم ترین این عوامل اشاره می کنیم: شکستگی جزئی، که بهبود آن بدون پیوند استخوان امکان پذیر نباشد. شکستگی که در گذشته با پیوند استخوان بهبود نیافته و در حال حاضر نیز باعث آزار بیمار است. بیماری های مربوط به استخوان و سرطان ایمپلنت های دندانی ( که نیازمند اعمال جراحی و جایگزینی دندان از دست رفته هستند. ) درد ناشی از پیوند استخوان از کشیدن دندان بیشتر نیست و برای راحتی بیمار، مرحله پیوند استخوان، با بی حسی موضعی انجام می شود تا احساس درد به حداقل برسد. با از بین رفتن احساس بی حسی، استفاده از داروهای مسکن، برای از بین بردن درد توصیه می گردد. به طور کلی جراحی پیوند استخوان توسط متخصص ارتوپدی، از ایمنی بالایی برخوردار است، اما مانند دیگر اعمال جراحی خطرات خاص خود را دارد. 1. عفونت 2. خونریزی 3. لخته شدن خون 4. آسیب های مغز و اعصاب 5. عفونت استخوان های تازه ( بسیار نادر است. ) 6. درد 7. تورم 8. پس زدن استخوان پیوند زده شده ممکن است بیمار پس از پیوند استخوان نیز به بهبودی کامل نرسد، که دلایل این امر بسته به نوع پیوند، نوع بافت، سن، شرایط بیمار، اعتیاد به مواد دخانی و دیابت متفاوت است.
در این صفحه تعداد 482 مقاله تخصصی درباره پیوند استخوان که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI پیوند استخوان (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پیوند استخوان; Corticotomy; Accelerated orthodontics; Bone regeneration; Orthodontics side effects; Bone graft; PAOO®; Orthodontic movement; Alveolar augmentation; Buccal plate; Bone resorption; Surgically assisted orthodontics; Orthodontically driven corticotomy;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پیوند استخوان; Nonunion; distal humerus; complication; vascularized bone flap; bone graft; internal fixation; Level IV; Case Series; Treatment Study;