آشنایی با موضوع

پوکی استخوان(POROSITY) بیماری است که مشخصات آن کم شدن وزن استخوان و از بین رفتن سلول های استخوانی می باشد. این امر باعث نازک و ضعیف شدن استخوان ها می شود. در نتیجه می تواند خطر شکستگی استخوان ها، بخصوص استخوان لگن خاصره، ستون فقرات و مچ دست را زیاد کند. زمانی که بدلیل پوک استخوان استخوان ها خیلی ضعیف می شوند، حتی ساده ترین حرکت مثل خم شدن و برداشتن یک بسته سنگین مواد غذایی از روی زمین، ممکن است باعث شکستگی آنها شود. تنها یک عامل باعث پوکس استخوان نمی شود. هر چند که از دست دادن تراکم استخوان ها با بالا رفتن سن طبیعی است اما در اشخاص مبتلا به پوکس استخوان این مرحله با سرعت بیشتری پیشرفت می کند. شما ممکن است حتی متوجه پوکی استخوانتان نشوید، مگر آنکه دچار یک شکستگی شوید یا تغییر واضحی در وضعیت ستون فقراتتان ایجاد شود. در واقع شما ممکن است حتی بدون خبر داشتن از مشکلتان،میزان قابل توجهی تحلیل استخوانی داشته باشید. درد ستون فقرات، ناشی از تغییر در مهره ها، ممکن است اولین نشانه از اینکه "چیزی درست نیست" باشد. عوامل خطرزای بزرگ پوکی استخوان عبارتند از: سن ۶۵ سال یا بیشتر، شکستگی ستون فقرات در اثر فشردگی، شکستگی در اثر ضربه خفیف بعد از ۴۰ سالگی، داشتن سابقه فامیلی در شکستگی، در اثر پوکی استخوان (بخصوص اگر مادر شما شکستگی استخوان لگن خاصره داشته است)، مداوای طولانی (بیش از سه ماه مداوم )، مشکلات سلامتی، پرکاری غدد پاراتیروئید نوع اولیه، سابقه به آسانی زمین خوردن، نشان دادن کاهش تراکم بافت های استخوانی در عکسبرداری، کمبود میزان تستوسترون در مردها، فقدان عادت ماهیانه در زن های جوان تر و یائسگی زودرس (قبل از ۴۵ سالگی) عوامل خطر زای کوچک پوکی استخوان عبارتند از: رماتیسم مفاصل، پرکاری غذه تیروئید، مصرف طولانی داروهای ضد تشنج، مصرف طولانی داروی هپارین، وزن بدن، کمتر از ۵۷ کیلوگرم (۱۲۵ پوند)، اگر وزن کنونی شما بیش از ۱۰% کمتر از وزن ۲۵ سالگی شماست، کمبود مصرف کلسیم، مصرف کافئین زیاد (بیش از ۴ فنجان قهوه، و یا نوشابه های انرژی زا مانند کولا در روز) بطور مداوم و مصرف دخانیات. هر قدر عوامل خطرزای بیشتری را دارا باشید احتمال بیشتری را برای شکستگی استخوان خواهید داشت. سه عامل برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مهم می باشند، این عوامل شامل دریافت میزان مناسب کلسیم، دریافت میزان مناسب ویتامین D و ورزش منظم هستند.
در این صفحه تعداد 5144 مقاله تخصصی درباره پوکی استخوان که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده پوکی استخوان
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پوکی استخوان; Biocement; Bacillus sp.; Self-healing; Urease; Microbially induced calcite precipitation; Porosity; Rapid chloride penetration test;
مقالات ISI پوکی استخوان (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.