آشنایی با موضوع

فعالیت فیزیکی (Physical activity) به هرگونه فعالیت بدنی که موجب افزایش مصرف انرژی نسبت به وضعیت استراحت شود گفته میشود. اگر این حرکات برنامه ریزی شده و هدفمند باشد و در فواصل منظم تکرار شود، ورزش نامیده می شود. فعالیت های بدنی هرگونه تحرک جسمانی است که توسط عضلات و اسکلت بدن ایجاد می شود، در نتیجه فعالیت بدنی مصرف انرژی افزایش پیدا می کند. انرژی مورد نیاز برای فعالیت های بدن ما از غذای مصرفی به دست می آید. قندها و چربی های موجود در غذا به مصرف رسیده و تولید انرژی می کند. اگر مقدار آنها بیش از انرژی مورد نیاز باشد به صورت نشاسته و چربی در بدن ذخیره می شوند و هر زمان که نیاز به انرژی بالا برود و از این ذخایر استفاده می شود. فعالیت بدنی با افزایش نیاز بدن به انرژی باعث مصرف ذخیره نشاسته و چربی بدن شده و در کنترل وزن مؤثر است. فعالیت فیزیکی ممکن است شامل فعالیت های برنامه ریزی شده از قبیل پیاده روی – دو – بسکتبال – یا دیگر ورزش های مشابه باشد یا ممکن است فعالیت روزانه مانند کارهای روزمره در منزل یا بیرون از خانه باشد. فعالیت بدنی به دو دسته تقسیم می شود: 1- فعالیت های بی هوازی: فعالیت های شدید و کوتاه مدت عضلانی نیاز فوری به انرژی دارند و به همین دلیل، بدن از روش بدون اکسیژن برای تجزیه ذخیره نشاسته و چربی استفاده می کند. چون تبدیل نشاسته به انرژی سریعتر و بدون نیاز به اکسیژن امکان پذیر است، بنابراین بدن در فعالیت های شدید و کوتاه مدت، انرژی مورد نیاز خود را از تجزیه ذخیره نشسته به دست می آورد. در این موارد ذخیره چربی تغییر نمی کند. 2- فعالیت های هوازی: در فعالیت هایی با شدت کمتر اما استمرار بیشتر به دلیل وجود فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن در تجزیه ذخایر، چربی های اضافی نیز فرصت تجزیه و تبدیل شدن به انرژی را پیدا می کنند. در نتیجه، این فعالیت ها باعث کاهش وزن بدن می شوند. طور کلی در تمام عمر باید به مدت 30 تا 60 دقیقه در روز برای دست کم 6- 4 بار در هفته بر ای نوجوانان 30 تا 60 دقیقه ورزش با شدت متوسط تا شدید هر روز ودست کم 5 بار در هفته توصیه میشود. در فردی که عادت به فعالیت نداشته باید به مدت کوتاه و شدت کم شروع شده و به تدریج به حد مورد نیاز برسد. مثال هائیی در مورد فعالیت جسمی روزانه، تند راه رفتن فعالیت های روزمره است. ورزشهایی مانند دوچره سواری، آهسته دویدن – ورزشهای کششی مانند حرکات کششی بازوها – شانه ها – قفسه سینه – تنه – پشت لگن و ساق پاها هرکدام 15 - 10 بار برای همه گروههای سنی مفید است. فعالیت بدنی در طول دوره بلوغ کاهش می یابد و کم خوردن وبه اندازه خوردن نیمی از رسیدن به سطح تناسب است، فعالیت بدنی نیز نیمی دیگر از موارد مهم در این راه است در زیر به نتایج زیادی که از تمرینات ناشی می شود اشاره شده است: افزایش قوه تشخیص، بهبودی حالت های ناخوشایند ( افسردگی، عصبانیت و. . . ) افزایش انرژی، توانمندی قلب، نیرو مندی ماهیچه ها، سوزاندن کالری، کاهش استرس، کاهش احتمال بیماری های قلبی، فشار خون و دیابت، کاهش احتمال بسیاری از سرطانها.
در این صفحه تعداد 5295 مقاله تخصصی درباره فعالیت فیزیکی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده فعالیت فیزیکی
مقالات ISI فعالیت فیزیکی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: فعالیت فیزیکی; CBPR; community-based participatory research; STRIDE; Strategizing Together Relevant Interventions for Diet and Exercise; PA; physical activity; MVPA; moderate-to-vigorous physical activity; SED; sedentary; BMI; body mass index; DSQ; Dietary Screener Ques
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: فعالیت فیزیکی; Exercise; Urban health; Neighborhood; Healthy neighborhoods; Subjective neighborhood assessment; Variability; Median absolute deviation; Physical inactivity; Physical activity; Environment;