آشنایی با موضوع

تناسب‌اندام یا فیتنس(Heterojunction) اصطلاحی است در ورزش بدن‌سازی که به معنای همخوانی اندام بدن چه نسبت به دیگر اندام و چه نسبت به قامت می‌باشد. به طور کلی، بدن اگر از لحاظ حجم عضلانی رشد بیش از اندازه کرده باشد از تناسب خود (نسبت به قامت) خارج شده است بنابراین پس از دوره شکوفایی بدن‌سازی، انشعاباتی در مسابقات حرفه‌ای آن روی داد به طوری که در برخی از آن مسابقات، محدودیتی برای حجم عضلانی وجود ندارد و تناسب‌اندام نسبت به قامت را در نظر نگرفته و به فاکتورهای حجم عضلانی، تناسب‌اندام نسبت به یکدیگر و کات بودن بدن اهمیت می‌دهند و در برخی دیگر از مسابقات، تناسب‌اندام نسبت به قامت نیز در کنار فاکتورهای دیگر در نظر گرفته می‌شود که البته اینگونه مسابقات بیشتر در رده بانوان رونق دارد. همچنین براساس آمارهای گرفته شده، بدن متناسب یا فیتنسی چه برای مردان و چه برای زنان جذابیت جنسی بیشتری دارد. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که از سرطان پستان جان سالم به در بردند، زمانیکه به ورزش و تمرینات فیتنس روی آوردند، بهبود قابل توجهی در فعالیت های فیزیکی، قدرت، ثبات وزن و سلامتی اجتماعی بدست آورند. تحقیقات دیگری که بر روی بیماران نارسایی قلب انجام شده بود نشان داد که ورزش و تمرینات فیتنس علائمی صادر می کند و باعث بهبود کیفیت زندگی، کاهش بستری در بیمارستان و در برخی موارد کاهش خطر مرگ می شود. محققان می گویند ورزش تنها برای افرادی که دچار بیماری های سلامتی هستند مهم نیست، بلکه اگر به تاثیر ورزش های متوسط بر افرادی که دوره نقاهت می گذرانند نگاهی بندازیم، می فهمیم که حتی فواید بسیار بیشتری برای افرادی که سالم هستند نیز وجود دارد. لازم نیست که تمرینات ورزشی حتما سنگین و شدید باشند که نتیجه بخش باشند. بلکه حتی ورزش های متوسط که پنج تا شش بار در هفته انجام می شود، فواید مادام العمر برای سلامتی در پی خواهد داشت. هنگامیکه فعالیت های بدنی بیشتری را در برنامه روزانه خود می گنجانید حواستان به این نکات باشد: به مدت 2 ساعت و نیم در طول کل هفته ورزش متوسط انجام دهید. از بی فعالیتی دوری کنید؛ حتی کمی ورزش با هر سطحی از شدت بهتر از هیچی است. حداقل دوبار در هفته ورزش های هوازی و تمرینات فیتنس انجام دهید. هم چنین تمرینات قدرتی که شامل وزنه ها و دمبل می شود را برای گروه عضلانی اصلی بدن در نظر داشته باشید.
در این صفحه تعداد 1181 مقاله تخصصی درباره تناسب‌اندام که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تناسب‌اندام (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تناسب‌اندام; Lead sulfide (PbS); Colloidal quantum dots (CQDs); Photodetector; Ligand exchange; Heterojunction; Band-alignment engineering;