آشنایی با موضوع

در صنعت ساختمان سازی پیشرفت های زیادی در خصوص سبک سازی سازه صورت گرفته است و سعی بر آن شده تا نماهای سبک برای سازه طراحی گردد تا وزن اضافی بر ساختمان وارد نشود. مونولیت نوعی نمای ساختمان است که با استفاده از ترکیب ذرات سنگ مرمر، گرانیت، کوارتز و رنگ های طبیعی ساخته میشود. در فرآیند ترکیب و تولید مونولیت از رزین های روان کننده و مواد ضد اشعه ی UV نیز استفاده میشود. نمای مونولیت دارای ویژگی های زیر میباشد: در صنعت ساختمان سازی باید توجه ویژه ای نسبت به وزن سازه صورت گیرد. مصالحی مانند سنگ، آجر، شیشه، کامپوزیت و… وزن بسیار سنگینی دارند و در هنگام وقوع زلزله و بلایای طبیعی امکان سقوط و پرتاب آنها وجود دارد. به همین دلیل استفاده از نمای مونولیت مورد توجه بسیاری از معماران و سازندگان قرار گرفته است. یکی از مهمترین ویژگی پوشش مونولیت، سبکی وزن آن است. این نما نسبت به دیگر نماهای سنگی وزن سبک تری دارد که حدودا نصف وزن سایر نماهاست. هزینه اجرای نمای مونولیت در مقایسه با سایر نماهای ساختمانی از جمله سنگ، شیشه و کامپوزیت بسیار پایین تر است اما ایمنی آن بالاتر از دیگر نماهاست. سیلیکون و رزین اکریلیک به کار رفته در نمای مونولیت باعث ایجاد سطحی نفوذناپذیر در برابر آب و رطوبت میشود و به عبارتی میتوان گفت این نما نوعی عایق رطوبتی محسوب میشود. نمای مونولیت در برابر تغییرات جوی و تغییرات دما مقاوم بوده و همچنین گرد و غبار را به خود جذب نمیکند. علاوه بر آن، این نما در برابر حرارت نیز اشتعال پذیر نمیباشد. در صورت خرابی بخشی از نمای مونولیت میتوان آن را با کمترین هزینه و بدون ایجاد تضاد رنگی تعمیر و بازسازی نمود. یکی از مزیت های این نوع نما آماده سازی و خشک شدن سریع آن است. مصالح مورد نیاز برای نمای مونولیت در سطل هایی به صورت آماده در بازار موجود میباشد. برای اجرای این نما کافی ست مقداری آب به این مصالح آماده اضافه نموده و با استفاده از یک ماله فلزی ضد زنگ، سطح مورد نظر را با آن پوشش داد. نمای مونولیت دوام و عمر طولانی دارد و امکان پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی آن بسیار پایین است. این نما نسبت به سایر نماها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و به دلیل استفاده از رنگ های طبیعی در ساخت آن، نمایی زیبا دارد.
در این صفحه تعداد 504 مقاله تخصصی درباره مونولیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مونولیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مونولیت; Molecular imprinting; Selective separation; Polymer; Monolith; Magnetic particle; Drug; Biomolecules; PollutantSPE, solid-phase extraction; SPME, solid-phase microextraction; MIP, molecularly imprinted polymer; LC, liquid chromatography; MAA, methacrylic
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مونولیت; Proteomics; Monolith; Phosphopeptide enrichment; Chromatography; Metal oxide affinity chromatography; TiO2 nanoparticles; ACN; acetonitrile; ADHP; ammoniumdihydrogen phosphate; ATR; attenuated total reflection; BET; Brunauer-Emmett-Teller; BSA; bovine