آشنایی با موضوع

طراحی به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می‌شود. طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، از این رو مانند واژهٔ هنر با یک تعریف مشخص نمی‌توان تمام جنبه‌های آن را بیان کرد. در هنرهای تجسمی، طراحی یا به‌صورت یک اثر مستقل؛ یا به عنوان پیش‌طرحی برای یک اثر هنری انجام می‌گیرد که در این صورت طرح مقدماتی نیز خوانده می‌شود. طراحی در دو حوزهٔ کلی مطرح می‌شود: یکی drawing است که شامل برداشت‌های شخصی، احساسات فی‌البداهه و تجربه‌های آزاد طراح از موضوعات گوناگون با بیان مستقل و به روش‌های متنوع می‌باشد؛ و دیگری design است که شامل مراحل ترکیب عناصر بصری و فضا بر پایهٔ اصول طرح، برای مخاطبی معین است و جنبهٔ کاربردی دارد، مانند رشته‌های طراحی صنعتی، طراحی معماری، طراحی گرافیک و طراحی لباس. از نظر تاریخی، قدیمی­ترین آثار کشف شده در این زمینه مربوط به 30هزار سال پیش است، از هنر دوران غارها تا امروز آثار بسیار متنوعی به جا مانده است. در این آثار هنرمندان به تصاویر طبیعت نزدیک شده و گاه از آن فاصله گرفته است، بر اساس این ویژگی آثار به سه دسته تقسیم می­شوند: 1- دوره هنر نمادین2- دوره هنر واقع نما3- دوره هنر ذهنی دوره هنر نمادین شامل هنر عنصر سنگ هنر تمدن­های باستانی و هنر تمدن­های دینی است. در هنر عنصر سنگ و هنر تمدن­های باستانی، نمادهای اساطیری به کار رفته ولی در هنر تمدن­های دینی از نمادهای مذهبی استفاده شده است. آثار عنصر سنگ با ابزار ساده و محدود بر روی دیوار غارها، بدنه ظروف سفالین، پوست حیوانات و چوب به وجود آمده­اند نمونه­هایی از این آثاردرون غارهاست. این طرح­ها که حالت و حرکات حیوانات را به صورت نزدیک به طبیعت نمایش می­دهد، نماد قدرت جادویی آنهاست. از این رو انسان درون غارها نه تنها خالق تصویر بلکه آفریننده نمادهاست. تصاویر درون غارها پس از گذشت هزاران سال ساده­تر و انتزاعی­تر شد. پس اولین تصاویر انسانی بر روی دیوار غارها به وجود آمد، بر روی غارهای استان لرستان که از قدیم ترین آثار کشف شده در ایران است، نیز نمونه تصاویر انسانی وجود دارد. مهم­ترین آثار اواخر عصر سنگ، سفالینه­هایی است که گاه برای نمایش صحنه­های زندگی و گاه برای بیان اعتقادات مذهبی با اشکال هندسی و حیوانی نمادین منقوش شده­اند. حرفه‌های طراحی: طراحی بازی ویدئویی، طراحی بسته‌بندی، طراحی تعامل، طراحی داخلی، طراحی شهری، طراحی صحنه، طراحی صنعتی، طراحی فرش، طراحی کارتون و کاریکاتور، طراحی گرافیک، طراحی پارچه، طراحی مد، طراحی معماری، طراحی وب و غیره.
در این صفحه تعداد 3395 مقاله تخصصی درباره طراحی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده طراحی
مقالات ISI طراحی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: طراحی; GZYWBVBJIYEXEL-UHFFFAOYSA-N; WWQXVUYCAMPKPC-UVWXQAPESA-N; FVAAQSUEOKFSPP-ZYLBBPIUSA-N; MVCOAUNKQVWQHZ-UHFFFAOYSA-N; QLFUYYQQRIJXEM-QADQQORPSA-N; OKRRASSLKODOEE-UHFFFAOYSA-N; Residence time; Design; Kinetics; Modeling; Structure kinetic relationship (SKR);
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: طراحی; ChloroFluoro Carbons (CFCs); Hydro-Chlorofluorocarbons (HCFCs); Thermoelectric Refrigeration (TER); cool box; Thermoelectric Generator (TEG); design;