آشنایی با موضوع

موجودی کالا (به انگلیسی: Inventory)عبارتست از مواد خام، محصولات در دست تولید و محصولات تولید شده که توسط یک شرکت (موسسه یا سازمان) برای یک دوره مشخصی نگاهداری می شوند. موجودی کالا هم شامل کالاهایی می شود که به منظور فروش نگهداری می شوند و هم شامل کالاهایی است که از آنها در تولید محصولات و یا خدمات دیگر استفاده می شود. انواع موجودی کالا انواع موجودی کالا شامل موارد زیر می شود: مواد خام (مواد اولیه) محصولات در دست تولید محصولات تولید شده مواد خام (مواد اولیه) مواد خام (مواد اولیه) نوعی از موجودی کالا می باشد که بعنوان مواد تشکیل دهنده سایر محصولات بکار می روند. بعنوان مثال پنبه بعنوان مواد خام تولید پارچه مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور پلاستیک بعنوان مواد خام برای تولید انواع اسباب بازیها بکار می رود. مواد خام معمولا به منظور تولید انواع محصولات توسط شرکتهای تولید کننده، نگاهداری می شود. محصولات در دست تولید محصولات در دست تولید، نوعی از موجودی کالا می باشد که در فرآیند تولید شدن قرار دارد به این مفهوم که هنوز در حال تولید هستند و بخشی از آنها تکمیل شده است، اما به مرحله نهایی فرآیند تولید نرسیده اند. سرفصل محصولات در دست تولید (کالای در جریان ساخت) بعنوان یک سرفصل حسابداری توسط شرکتهای تولید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات تولید شده محصولات تولید شده نوعی از موجودی کالا هستند که بعد از تکمیل فرآیند تولید به وجود می آیند. محصولات تولید شده در واقع محصولاتی هستند که آماده فروش می باشند. بهای تمام شده موجودی کالا وقتیکه موجودی کالا خریداری می شود، بهای تمام شده موجودی کالا شامل قیمت خرید، هزینه های تحویل، هزینه مالیات غیر مستقیم، عوارض گمرکی و. . . می باشد. همچنین اگر در خرید هر نوع تخفیفی دریافت کرده باشید از بهای تمام شده موجودی کالا کسر می گردد. وقیتکه موجودی کالا تولید می گردد، بهای تمام شده آن شامل هزینه های تولید بعلاوه هر نوع هزینه دیگری است که برای آماده به فروش شدن کالا صورت می پذیرد، بعنوان مثال هزینه بسته بندی. با این حال اگر هزینه های غیر نرمال دیگری بر بهای تمام شده موجودی کالا تحمیل شود، مانند هزینه ارسال یا هزینه مدیریت سایر موارد مرتبط با موجودی کالا، در اینگونه مواقع فقط موارد نرمال (طبیعی) به عنوان بهای تمام شده موجودی کالا لحاظ می گردند و سایر موارد باید بعنوان هزینه های دیگر لحاظ شوند.
در این صفحه تعداد 1649 مقاله تخصصی درباره موجودی کالا که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده موجودی کالا
مقالات ISI موجودی کالا (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: موجودی کالا; Air pollution; Country profile; Inventory; Romania'S policies; Sustainable energy; EU; European Union; RES; Renewable Energy Sources; GC; Green Certificates; ANRE; National Regulatory Authority for Energy; GHG; Greenhouse-gas emissions; HPP; Hydroelectric