آشنایی با موضوع

مسیریابی (به انگلیسی: Routing) فرآیندی برای انتخاب بهتربن مسیر در شبکههای داخلی و خارجی است و نقش موثری در ارسال داده‌ها در یک شبکه دارد. پروتکلهای مسیریابی می‌تواند بین انواع مختلفی از شبکه‌ها، مثل شبکه تلفن و اینترنت برقرار شوند. این مسیریابی می‌تواند عامل ارسال بسته‌های منطقی از مبدا به مقصد باشد. سخت‌افزارهای به کار رفته در یک شبکه شامل مسیریاب یا روتر (به انگلیسی: Router)، پل (Bridge)، دیوار آتش یا فایروال (به انگلیسی: Firewall) و سوئیچ می‌شوند. کامپیوترهایی که کارت شبکه دارنند می‌توانند بسته‌ها را ارسال کنند. این روند عامل ارسال براساس جداول می‌باشد و می‌تواند ثبت‌ها را در مقصد نگه داری کند. این جداول در حافظه دستگاه تشکیل می‌شوند. از روتینگ به منظور دریافت یک بسته اطلاعاتی ( packet ) از یک دستگاه و ارسال آن از طریق شبکه برای دستگاهی دیگر و بر روی شبکه ای متفاوت، استفاده می گردد. در صورتی که شبکه شما دارای روتر نباشد، امکان روتینگ داده بین شبکه شما و سایر شبکه ها وجود نخواهد داشت. یک روتر به منظور مسیریابی یک بسته اطلاعاتی، می بایست آگاهی لازم در خصوص اطلاعات زیر را داشته باشد: آدرس مقصد روترهای مجاور که با استفاده از آنان امکان اخذ اطلاعات لازم در خصوص شبکه های از راه دور، فراهم می گردد. مسیرهای موجود به تمامی شبکه های از راه دور بهترین مسیر به هر یک از شبکه های از راه دور نحوه نگهداری و بررسی اطلاعات روتینگ همگرائی ( Convergence ) فرآیند مورد نیاز برای تمامی روترهای موجود در یک شبکه به منظور بهنگام سازی جداول روتینگ و ایجاد یک نگرش سازگار از شبکه با استفاده ار بهترین مسیرهای موجود. در زمان انجام فرآیند فوق ( همگرائی )، داده کاربر ارسال نخواهد شد. مسیر پیش فرض ( Default Route ) یک مسیر استاندارد درج شده در جدول روتینگ که به عنوان اولین گزینه در نظر گرفته می شود. هر بسته اطلاعاتی که توسط یک دستگاه ارسال می گردد در ابتدا به مسیر پیش فرض ارسال خواهد شد. در صورتی که مسیر فوق مشکل داشته باشد، یک مسیر دیگر انتخاب می گردد. مسیر ایستا ( Static Route ) یک مسیر دائم که به صورت دستی درون یک جدول روتینگ درج می گردد. مسیر فوق حتی در مواردیکه ارتباط غیر فعال است در جدول روتینگ باقی مانده و صرفا" به صورت دستی حذف می گردد. مسیر پویا ( Dynamic Route ) یک مسیر که به صورت پویا ( اتوماتیک ) و متناسب با تغییرات شبکه، بهنگام می گردد. مسیرهای پویا نقطه مقابل مسیرهای ایستا می باشند.
در این صفحه تعداد 1141 مقاله تخصصی درباره مسیریابی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده مسیریابی
مقالات ISI مسیریابی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.