آشنایی با موضوع

کیفیت یعنی آن چیزی که ارزش محصول را در نزد مشتری بالا ببرد. بعضی از جنبه های کیفیت از قبیل کارآیی محصول، قابل اعتماد بودن یا طول عمر مفید آن به آسانی قابل شناسایی است، ولی بعضی از جنبه های دیگر کیفیت به آسانی قابل شناسایی و اندازه گیری نیست. در فرآیند تصمیم گیری مشتریان که به قضاوت درباره کیفیت محصول و تصمیم به خرید آن منجر می گردد، در کنار مشخصه های فنی، مشخصه های دیگری مانند قیمت، خدمات مناسب در تعمیر و نگهداری، برخورد مطلوب در فروش نیز نقش مهمی را ایفا می نمایند. این طرز تفکر را می توان در تعبیر، کیفیت یعنی مناسب بودن برای استفاده مستتر است. کیفیت یک محصول یا خدمت همان چیزی است که مشتری طلب می کند. اگر محصول یا خدمت ارائه شده در جنبه هایی خاص، کیفیت بسیار بالایی داشته باشد، اما مشتری بدان نیاز نداشته باشد تنها هزینه ای است که پرداخته شده ولی ارزش افزوده ای ایجاد نکرده است. کیفیت یعنی رضایت مشتری، کیفیت یعنی به وجد آوردن مشتری، کیفیت یعنی مناسب بودن کیفیت یعنی مشتری برگردد اما محصول برنگردد، کیفیت یعنی قابلیت اعتماد و دوام محصول، کیفیت یعنی تحویل به موقع، کیفیت یعنی بی نقص بودن. دمینگ، کیفیت را میزان یکنواختی و یکسانی کالا یا خدمت مربوط تعریف می کند. در کسب و کار، مهندسی و تولید، کیفیت یک تفسیر عملی را به عنوان عدم ابتکار یا برتر بودن چیزی می داند؛ این نیز عنوان مناسب برای هدف تعریف شده است. کیفیت یک ویژگی ادراکی، شرطی و تا حدودی ذهنی است و ممکن است افراد مختلف آن را درک کنند. مصرف کنندگان ممکن است بر کیفیت محصول یا خدمات تمرکز کنند یا اینکه چگونه با رقبا در بازار مقایسه می شوند. تولیدکنندگان ممکن است کیفیت مطابقت یا درجه ای که محصول / خدمات به درستی تولید می شود اندازه گیری شود. کیفیت باید از دیدگاه مصرف کننده بررسی شود. بنا به یک تعریف، کیفیت یعنی آن چیزی که ارزش محصول را در نزد مشتری بالا ببرد. بعضی از جنبه های کیفیت از قبیل کارآیی محصول، قابل اعتماد بودن یا طول عمر مفید آن به آسانی قابل شناسایی است، ولی بعضی از جنبه های دیگر کیفیت به آسانی قابل شناسایی و اندازه گیری نیست. عنصر رایج تعاریف کسب و کار این است که کیفیت یک محصول یا خدمات به ادراک درجه ای که محصول یا خدمات مطابق با انتظارات مشتری است، اشاره دارد. کیفیت معنای خاصی ندارد مگر اینکه مربوط به یک تابع خاص و یا یک شیء باشد. در استفاده فنی، کیفیت می تواند دو معنی داشته باشد: 1- ویژگی های یک محصول یا خدمات که بر توانایی آن برای برآورده ساختن نیازهای ذکر شده یا ضمنی استوار است. 2- یک محصول یا خدمات بدون نقص.
در این صفحه تعداد 3861 مقاله تخصصی درباره کیفیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده کیفیت
مقالات ISI کیفیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.