آشنایی با موضوع

همگامی (به انگلیسی: Synchronization) به عمل هماهنگ کردن رویدادی برای عمل کردن به عنوان یک سیستم واحد می‌گویند مثل عمل رهبر ارکسر، برای هماهنگ کردن ارکسر در زمان اجراء. سیستمی که به همراه همه قطعاتش همگام کار می‌کند سینک (به انگلیسی: sync) یا همگام نامیده می‌شود. بطور نمونه در بحث ایمیل ها با تنظیم وب میل با نرم افزارهای کلاینتی نظیر outlook انجام می شود. در این حالت هر زمانی ایمیل جدید وارد شود نرم افزار outlook نیز به روز شده و آن را دریافت می کند و سایر فلدرهای موجود با فلدرهای وب میل قرینه و همگام می شوند. مشابه چنین کاری را می توان در مورد وب میل با ابزارهای دیجیتال مختلف انجام داد. سناریوی زیر به درک بهتر همگام سازی کمک می کند: فرض کنید برنامه ی Outlook را در محل کار خود دارید، و یک برنامه ی ایمیل دیگر در منزل دارید و یک smartphone نیز همراه خود دارید. . به صورت ایده آل همه دستگاه های شما خواهند توانست با یکدیگر ارتباط داشته باشند، زمانی پیامی را پاسخ می دهید، بایستی در سایر دستگاهها نیز پاسخ داده شده مارک بگیرد. یک راه ساده استفاده از پروتکل Imap است که باعث می شود ارتبط بین حساب ایمیل و کامپیوتر شما به روز باشد و تغییرات در هر دو مشاهده شود. یا مثلا هنگامی همگام سازی hotmail با گوشی های android ، زمانی که ایمیل های موجود در گوشی حذف می شود به طور همزمان این پیام ها از سرور نیز حذف می گردند. البته موزیلا برای راحتی کار بیشتر کاربرانش با ارائه برنامه Firefox Home برای گوشی موبایل آیفون این امکان را فراهم آورده است. همگام سازی اطلاعات در مرورگرها با گسترش دنیای دیجیتالی و دسترسی از نقاط مختلف به کامپیوتر، موبایل و … به اینترنت باعث شده است بحث همگام سازی ( Sync ) اطلاعات در مرورگرها از اهمیت بیشتری برخوردار شود. امروزه مرورگرها نقش بسیار مهمی را در وب دارند و حاوی اطلاعاتی مهم از قبیل تاریخچه، رمزهای عبور، بوک مارک ها و … هستند. چند سال پیش وب سایتی با نام foxmark با قابلیت همگام سازی بوک مارک ها در فایرفاکس کار خود را شروع کرد. البته این یک ایده جدید نبود، چراکه تا پیش از آن نیز سرویس هایی در این زمینه وجود داشتند. اما ارائه سرویس رایگان با کیفیت مناسب این وب سایت و استقبال خوب آن باعث شد اقدامات بیشتری در این زمینه در وب انجام شود. همین وب سایت با تغییر نام به xmarks و گسترش فعالیت های خود، امروزه یکی از بهترین سرویس ها در این زمینه می باشد. بوسیله xmarks می توانید بوک مارک های خودتان را در مرورگرهای فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم و سافاری ( و حتی آیفون ) همگام سازی کنید. از دیگر مزایای این سایت می توان به ارائه نسخه وب، امنیت بالا، سادگی و سرعت خوب و تهیه نسخه های پشتیبان اشاره کرد. همچنین این سایت امکانات مختلف دیگری را هم به شما می دهد اما این اهمیت باعث شد مرورگر اپرا که در ارائه امکانات روی خود مرورگر سابقه خوبی دارد آنرا در مرورگر خود به صورت پیش فرض قرار دهد.
در این صفحه تعداد 2257 مقاله تخصصی درباره همگامی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده همگامی
مقالات ISI همگامی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: همگامی; CSTC; cortico-striato-thalamo-cortical circuitry; Dnodal; nodal degree; EC; eyes-closed; EEG; electroencephalography; EO; eyes-open; fMRI; functional magnetic resonance imaging; FSIQ; full-scale IQ; GAI; general ability index; HPI; head-position-indicator
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: همگامی; C61; E32; Regional business cycle; Nonlinear dynamics; Synchronization; Globally coupled map; Chaotic itinerancy; Intermittency; Unstable dimension variability;