آشنایی با موضوع

بارداری که دو جنین را شامل می شود، بارداری دوقلو twin pregnancy می گویند. از هر 100 حاملگی، حدود 3 حاملگی چند قلو هستند که میزان دوقلویی بیشتر از چند قلویی می باشد. مادرانی که دو قلو باردار هستند، معمولا مشکلاتی مانند تهوع و استفراغ و ترش کردن غذا را بیشتر از سایر مادران تجربه می کنند. بسیاری از مادران به دلیل ارثی که در خانواده شان و یا خانواده همسرشان وجود دارد، دوقلو و یا چندقلو باردار می شوند، اما برخی دیگر به علت درمان ناباروری، ممکن است حاملگی چند قلو را تجربه کنند. هیچ کس نمی تواند در به دنیا آوردن دوقلوهای همسان تاثیرگذار باشد و زمینه آن را فراهم کند. وقتی که تخمک به صورت خودکار بارور می شود به دو نیم تقسیم می شود و دوقلوهای همسان شکل می گیرند. دوقلوهای غیر همسان زمانی که تخمک ها به وسیله اسپرم های مختلف در یک زمان بارور می شوند شکل می گیرند. عواملی که در مشخص شدن دوقلوهای همسان یا غیر همسان نقش دارند شامل موارد زیر می باشد: 1- مصرف داروهای باروری یا لقاح مصنوعی 2- سن مناسب 3- زایمان قبلی یا چندقلوهای قبلی 4- سابقه فامیلی 5- نژاد. عوارض احتمالی دو قلوزایی شامل: 1- زایمان زودرس 2- ناراحتی های تنفسی نوزاد 3- وزن کم نوزاد هنگام تولد 4- فشار خون بالا 5- دیابت بارداری 6- احتمال کم زایمان طبیعی در دو قلوزایی. تحقیقات اخیر در استرالیا، نیوزلند و ایتالیا نشان داده است که جهت پیشگیری از عوارض جانبی، بایستی در حاملگی هایدو قلو 37 هفتگی بارداری، ختم بارداری را مدنظر داشت. تشخیص بارداری دوقلو: در ماه های اول که هنوز سونوگرافی برای مادر انجام نگرفته است، معمولا پزشک با تشخیص اندازه رحم مادر که بزرگ تر از حد طبیعی است و یا با تشخیص ضربان قلب بیش از یک جنین، می تواند احتمال دو قلویی را بدهد. اما با انجام سونوگرافی، دوقلویی کاملا مشخص می شود.

در این صفحه تعداد 211 مقاله تخصصی درباره بارداری دوقلو که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI بارداری دوقلو (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: بارداری دوقلو; Twin pregnancy; Monochorionic; Dichorionic; Birth weight; Placental weight; Fetal:placental ratio; Allometric metabolic scalingMC, monochorionic placenta; DC, dichorionic; O/E, observed-to-expected; O, observed; E, expected; y, mean placental weight; x, g
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: بارداری دوقلو; Assisted reproduction technology; Diabetes mellitus; Perinatal outcomes; Pregestational diabetes mellitus; Twins; Twin pregnancy; Type 1 diabetes; Type 2 diabetes;