آشنایی با موضوع

از نظر لغوی، طفل به معنای خرد و کوچک و در مورد انسان به کم سالی و خردسالی تعبیر شده است، بنابراین صغیر نقطه مقابل کبیر و به معنای کودک است. “راغب می گوید: طفل، تا وقتی گفته می شود که بدن او نرم باشد، در اقرب گوید: به کوچک هر چیز، طفل گویند و در نهایه آمده است: طفل به معنی بچه است که بر پسر و دختر و جمع اطلاق می گردد” در اصطلاح فقه و حقوق، شخصی که به سن بلوغ نرسیده باشد به عنوان طفل شناخته می شود، چه اینکه بلوغ اصطلاحا به ادراک و رسیدن به مرحله معینی از رشد جسمی و روانی اطلاق می شود. از نظر علمای حقوق نیز: ” طفل یا صغیر به کسی گفته می شود که از نظر سن به نمو جسمی و روحی لازم برای زندگی اجتماعی نرسیده باشد” از نظر این کنوانسیون حقوق کودک، افراد انسانی کمتر از ۱۸ سال، کودک محسوب می شوند، مگر اینکه در قوانین داخلی آنها کمتر تشخیص داده شود. بنابراین طبق این معاهده، تشخیص اینکه طفل کیست؟ نسبت به قوانین داخلی هر کشور متفاوت خواهد بود. بنابراین در معاهده مذکور اصطلاح طفل یا کودک به کار برده شده است. بدین ترتیب هر چند از نظر لغوی و اصطلاحی به شخصی که به مرحله بلوغ نرسیده باشد طفل گفته می شود، لکن تعیین این مرحله و میزان و حدی از رشد که ملازم با بلوغ است مورد اختلاف بوده و ضابطه تشخیص آن امر متفق القول نیست. چه اینکه آثار حقوقی و غیر حقوقی فراوان بلوغ بر اهمیت و لزوم دقت در تغیین ضابطه روشنی برای آن می افزاید. در تالیفات فقهی، سه طریق برای احراز بلوغ مقرر شده است که عبارتند از: رشد جنسی، روئیدن موی خشن در شرمگاه و رسیدن به سن ۱۵ سال تمام قمری برای پسر و ۹ سال تمام قمری برای دختر. بنابراین از نظر شرعی سن نه یک عامل قطعی تعیین کننده بلکه به عنوان اماره ای بر بلوغ دانسته شده است. بر مبنای قول مشهور فقها، بلوغ پسر در ۱۵ سالگی و دختر در ۹ سالگی فرا رسیده و ورود به ۱۶ و ۱۰ سالگی موجب خروج شخص از احکام و مقررات مربوط به طفل خواهد بود.
در این صفحه تعداد 4104 مقاله تخصصی درباره اطفال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده اطفال
مقالات ISI اطفال (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اطفال; CSF; cerebrospinal fluid; IDEM; intradural extra medullary; JP; Jackson Pratt; MRI; magnetic resonance imaging; Duraplasty; Meningioma; Pediatric; Spine; Surgical technique;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اطفال; IIV; intraindividual variability; CCPT-II; Conner's Continuous Performance Test-II; WASI-II; Wechsler Abbreviated Scale of Intelligence-Second Edition; WRAT-3; Wide-Range Achievement Test-3; Attention; Intraindividual variability; Intelligence; Academic a