آشنایی با موضوع

فرآیند متاسوماتیسم: اگر در مواردی مقدار آب موجود در محیط سنگ زیاد باشد ممکن است کانی های جدیدی توسط آب به ترکیب سنگ اضافه یا از آن کم می شود. در چنین حالت هایی تغییر ایجاد شده در سنگ را دگرسانی می نامند که به معنای تغییر ترکیب است. این فرآیند بیشتر با دگرگونی مجاورتی همراه است. بنابراین کانی شناسی سنگ های دگرگونی متاسوماتیکی که به نام متاسوماتیت خوانده می شوند، تحت کنترل دو عامل زیرخواهند بود: 1- ترکیب کانی شناسی وشیمیایی سنگ اولیه 2- ترکیب فاز سیال. بنابراین واضح است که ترکیب شیمیایی سنگ اولیه دراین نوع دگرگونی ثابت نبوده وبه علت فازسیال تغییر کرده است. این مسئله تداعی کننده دگرگونی در سیستم های باز بوده که به نام دگرگونی آلو شیمیایی خوانده شده است ومعرف آن است که معرف سنگ دگرگونی باترکیب سنگ منشا خود یکسان نیست.
در این صفحه تعداد 316 مقاله تخصصی درباره متاسوماتیسم که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI متاسوماتیسم (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: متاسوماتیسم; Solution multi-collector inductively-coupled plasma mass spectrometry (MC-ICP-MS); Mineralogical thallium; Inter-mineral Tl partitioning; Metasomatism;