آشنایی با موضوع

ایلمنیت Ilmenite با فرمول شیمیایی FeTiO3 از مجموعه کانی ها است و برای اولین بار در ۵ شکل کشف شد. ایلمنیت یک ماده معدنی با پایه آهن است، این ماده به رنگ های سیاه – قهوه‌ای تیره و زرد دیده می شود. این ماده به دلیل خاصیّت سنگینی که دارد برای تغییر دادن وزن مواد مورد استفاده قرار می گیرد و در حفاری کاربرد دارد. اشکال ظاهری آن بلوری، آگرگات دانه ای، توده ای، متراکم بوده و منشا تشکیل آن ماگمایی، پگماتیتی، کوهزایی های تیپ آلپی، آبرفت ها می باشد. محل پیدایش المنیت در سوئد است و نام آن از نام محل کشفش ilmen در کوههای روسیه اخذ شده است. باتوجه به نیاز مبرم صنایع استراتژیک و رنگسازی به فلز و بالخصوص دی‌اکسید تیتانیوم سالیانه مقادیر قابل توجهی از ارز کشور جهت واردات دی‌اکسید تیتانیوم اختصاص می‌یابد. این در حالی است که یکی از منابع عمده تهیه دی‌اکسید تیتانیوم کانی ایلمنیت می‌باشد. پرعیارسازی ایلمنیت و تولید روتیل از آن در کشورهای مختلف در حال انجام است. در ایران نیز با کشف کانسار ایلمنیت در کهنوج کرمان، با ذخیره بسیار بالا، به این موضوع پرداخته شده است.
در این صفحه تعداد 246 مقاله تخصصی درباره ایلمنیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ایلمنیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ایلمنیت; Orogenic crust; Martian crust; Andes; Magnetic anomaly; Magnetic carrier; Susceptibility; Ground survey; Königsberger; Plutonic rocks; Cumulates; Green schist; Pyrrhotite; Titano-magnetite; Ilmenite; Exolution; Shear stress; Hydrothermal mineralisation;