آشنایی با موضوع

پلی اکسومتالات ها در کمتر از چند دهه توجه گروههای تحقیقاتی را به خود جلب نموده اند بطوریکه در زمینه های مختلف کاتالیزوری،دارویی، فتوکرومیسم و مواد مغناطیسی بطور فراوان مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته اند. همچنین سنتز ترکیبات هیبریدی برپایه پلی اکسومتالاتها و کاتیونهای همراه مناسب بدلیل خواص جالب از جمله کاتالیزوری و. . . رشد چشمگیری داشته است. پلی‌اکسومتالات‌ها دسته‌ای از کلاسترهای فلز-اکسیژن هستند که به‌خاطر خصوصیات و ساختار منحصربه‌فردشان در زمینه-های مختلف و به‌خصوص در زمینه‌های کاتالیزوری، اهمیت فراوانی یافته‌اند. فلزاتی که در این ترکیبات به‌کار می‌روند معمولاً W، Mo و V می‌باشند که در حالت اکسایش بالای خود هستند. این مسأله موجب شده که این ترکیبات بتوانند به راحتی الکترون بپذیرند و نقش کاتالیزوری خود را به‌عنوان کاتالیزورهای اسیدی و اکسایشی به‌خوبی انجام دهند. اهمیت پلی اکسومتالات ها از اواسط قرن نوزدهم میلادی با شناخته شدن خواص کاربردی آن ها آشکار گردید و به تدریج، با شناخت کامل تر خواص و کاربرد آن ها بر ارزش این ترکیبات افزوده شد. پُلی اکسومتالات‌ها طبقه‌ی وسیعی از ترکیب‌های معدنی با ویژگی‌های جالب توجه را تشکیل می دهند. شیمی پُلی اکسومتالات‌ها در زمینه‌های گوناگون از قبیل دارویی، مطالعات تئوری وکاربردهای کاتالیزوری مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است. از آن جائی که پوشش دیواره سلولی ویروس‌ها پروتئینی بوده و امروزه نیز ویژگی ضد ویروسی و ضد سرطانی پُلی اکسو متالات‌ها به اثبات رسیده است، علاقه به سنتز ترکیب‌های حاصل از پُلی اکسومتالات‌ها با پروتئین‌ها رشد چشم گیری داشته است. در این میان آمینواسیدها به عنوان واحدهای اصلی سازنده پروتئین‌ها، توجه زیادی از پژوهش گران را نسبت به ترکیب این گونه های حیاتی با پُلی اکسومتالات ها به خود جلب نموده است. به منظوردرک و شناخت بیش‌تر از چگونگی انجام این بر هم کنش‌ها بین پُلی اکسومتالات‌ها و پروتئین‌ها، در این پروژه ترکیب-های سنتزی حاصل از تنگستو هتروپُلی آنیون‌ها با ساختار پرایسلر و برخی از آمینو اسیدها به عنوان واحدهای اصلی سازنده پروتئین‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.
در این صفحه تعداد 689 مقاله تخصصی درباره پلی اکسومتالات ها که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI پلی اکسومتالات ها (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پلی اکسومتالات ها; Meso-MOFs; mesoporous metal-organic frameworks; PCNs; porous coordination networks; SBU; secondary building unit; CUSs; coordinatively unsaturated sites; H2BDC; 1,4-benzene dicarboxylic acid (terephthalic acid); H3BTC; 1,3,5-benzene tricarboxylic acid (
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پلی اکسومتالات ها; Peptide bond hydrolysis; Metal ions; Lewis acid; N → O acyl rearrangement; 1:1 Zr(IV)-Ld POM; Zr(IV)-substituted Lindqvist type polyoxometalate (Me4N)2[W5O18Zr(H2O)3]; 1:2 Ce(IV)-Kg POM; Ce(IV)-substituted Keggin-type polyoxometalate [Ce(α-PW11O39)2]