آشنایی با موضوع

فِروسیال یا فِروفلوئید (ترکیبی از دو واژه فرومغناطیس و فِلوئید به معنای شاره یا سیال) یا محلول مغناطیسی شاره ای است که در حضور یک میدان مغناطیسی به شدت مغناطیده می‌شود. فروسیالات نوع خاصی از نانوسیالات هستند که از سوسپانسیون ذرات سوپر پارامغناطیس در یک مایع مناسب (معمولا آب یا روغن) تشکیل می‌شوند. از آنجا که امکان دارد ذرات به واسطه خاصیت مغناطیسی‌شان به یکدیگر چسبیده و آگلومره شوند بایستی سطح ذرات با یک فاز ثانویه پوشش داده شود. این دسته از نانوسیالات معمولا دارای 3 تا 8 درصد حجمی نانوذرات سوپر پارامغناطیس و معمولا بیش از 10 درصد حجمی ماده سطح‌ساز می‌باشند. در صورت عدم وجود میدان مغناطیسی خارجی نانوذرات به واسطه وجود حرکت براونی که نوعی حرکت تصادفی ذرات است، رسوب نمی‌کنند؛ به محض اعمال یک میدان مغناطیسی خارجی، ذرات در راستای آن آرایش می‌یابند؛ به همین دلیل می‌توان از میدان خارجی جهت حرکت دادن فروسیال‌ها بهره برد. خواص فروسیال: از این سیالات می‌توان جهت انتقال میدان مغناطیس یا ایجاد یک مدار مغناطیسی بدون نیاز به قطعات با اشکال و طراحی‌های پیچیده بهره برد. از ویژگی‌های مهم فروسیالات، تغییر گرانروی آنها در اثر تغییر میدان مغناطیسی خارجی است؛ چنانچه در میدان‌های مغناطیسی نسبتا کوچک گرانروی فروسیالات به شدت افزایش می‌یابد. یکی دیگر از مشخصه‌های فروسیالات آن است که در اثر اعمال میدان مغناطیسی دائمی، گرانروی‌شان افزایش می‌یابد، اما در اثر اعمال یک میدان مغناطیسی خارجی متناوب در فرکانس‌های کم و یا زیاد شرایط کمی پیچیده شده و به ترتیب شاهد تاثیرات مثبت و منفی بر گرانروی خواهیم بود. کاربردها: 1- در ساخت برخی ابزارهای الکترونیکی: در ساخت دیسک سخت کاربرد دارند. 2- در مهندسی مکانیک: فروسیال‌ها خاصیت کاهش اصطکاک دارند و در شرایط خاصی می‌توانند به عنوان روان‌کننده استفاده شوند. همچنین ویژگی‌های انتقال حرارت آن‌ها هنگام قرارگیری در شرایط خاص کاربردهایی دارد. 3- در پزشکی: در تشخیص بیماری‌هایی نظیر سرطان با استفاده از ام‌آرآی کاربرد دارد. 4- در ساخت سیل های مکانیکی با سیال های مغناطیسی و همچنین در ساخت کوپلینگ های انعطاف پذیر نیز کاربرد دارند.
در این صفحه تعداد 374 مقاله تخصصی درباره فروسیال، فروفلوئید که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI فروسیال، فروفلوئید (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: فروسیال، فروفلوئید; BC; bacterial cellulose; FF; ferrofluid; MBC; magnetic bacterial cellulose; PM-MBC; phthalocyanine-modified magnetic bacterial cellulose; Bacterial cellulose; Komagataeibacter sucrofermentans; Copper phthalocyanine; Crystal violet; Yeast cells; Trypsin;