آشنایی با موضوع

میدان مغناطیسی‌ یک میدان نیروست، مثل میدان جاذبة زمین. درست همان‌طور که یک جسم در محدوده میدان جاذبة زمین، جذب زمین می‌شود، یک قطعة مغناطیسی نیز در میدان مغناطیسیِ یک آهن‌ربا، جذب آهن‌ربا می‌شود. این خاصیت مغناطیسی در آهن‌ربا به علت وجود دوقطبی‌های مغناطیسی است (یعنی یک آهن‌ربا متشکل از آهن‌رباهای ریز است). علت به وجود آمدن دوقطبی‌های مغناطیسی، حرکت الکترون‌هاست. حرکت شتابدار در ذرات باردار موجب ایجاد میدان مغناطیسی می‌شود. ایجاد میدان مغناطیسی در یک سیم پیچ حامل جریان نیز به همین دلیل است. خواص مغناطیسی مواد نیز به همین حرکت‌های ذرات باردار نسبت داده می‌شود. سال‌ها علت خواص مغناطیسی مواد ناشناخته بود تا با کشف این پدیده دانشمندان موفق شدند علت خواص مغناطیسی مواد را توجیه کنند. خواص مغناطیسی مواد از دو حرکت اسپینی و مداری الکترون‌های سازنده آن سرچشمه می‌گیرد. در حرکت مداری، الکترون‌ها به دور هسته می ‌چرخند و میدان مغناطیسی تولید می‌کنند. حرکت اسپینی یک پدیده کوانتوم مکانیکی است که به طور ساده می‌توان آن را به شکل چرخش الکترون‌ها به دور خود در نظر گرفت. این دو نوع حرکت الکترون، میدان مغناطیس تولید می‌کنند. حوزه مغناطیسی،‌ ناحیه‌ای است که درون آن همه الکترون‌های لایه‌های منفرد در یک جهت به دور هسته و به دور خود می‌چرخند. یعنی یک مادة چندحوزه‌ای مجموعه‌ای از حوزه‌هاست که در هر حوزه الکترون‌ها در جهتی خاص به دور هسته می‌چرخند و مشخص است که هر چرخش الکترون، بردار نیرو در راستای خاص خود را به وجود می‌آورد و مجموعة بردارهای نیروی تولیدشده، در جهات مختلف، به نوعی همدیگر را خنثی می‌کنند. یعنی میدان نیروی ما، مجموعه‌ای از نیروهای پراکنده است. پس قدرت آن ضعیف‌تر خواهد شد.
در این صفحه تعداد 1574 مقاله تخصصی درباره خاصیت مغناطیسی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI خاصیت مغناطیسی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خاصیت مغناطیسی; 3,5-Dimethyl-2,6-bis(3-(pyrid-2-yl)-1,2,4-triazolyl) pyridine; Polyoxometallates; Inorganic-organic hybrid materials; Magnetic property; Luminescent property; Photocatalytic activities;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خاصیت مغناطیسی; Metal string compounds; Hexanuclear nickel complex; Extended metal atomic chains;; Electrochemical features; Magnetic property; RTQWXHYPEJFKMZ-FANRRRHSSA-L;