آشنایی با موضوع

برخط بودن(به انگلیسی: Online) معانی مشخصی در رابطه با فناوری رایانه و مخابرات دارند. بطور کلی، برخط نشانگر حالت اتصال است برخط اغلب به اینترنت یا وب جهانگستر اشاره دارد. در فرهنگ رایانه منظور از بَرخط یا آنلاین وضعیت یا حالت وصل‌بودن به رایانه مرکزی است؛ یعنی وصل‌بودن یک کاربر به اینترنت و شبکه‌های الکترونیکی مانند آن. زمانی که شما به اینترنت متصل می‌شوید، در واقع، قابل دسترس هستید و هر کسی می‌تواند با استفاده از ابزار مناسب، به‌طور مستقیم و بی‌درنگ با شما ارتباط برقرار کند. معنی واقعی این واژه به‌خصوص زمانی نمود پیدا می‌کند که شما از نرم‌افزارهای پیام‌رسان فوری مانند یاهو مسنجر و نظایر آن استفاده می‌کنید. تعریف برخط بودن یا نبودن در جوامع الکترونیکی معمولاً در مطابقت با استاندارد فدرال ۱۰۳۷C آمریکا بیان می‌شودبه طور خلاصه برای آن که یک دستگاه برخط باشد، باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد. •تحت کنترل مستقیم یک دستگاه دیگر باشد؛ •تحت کنترل کامل سیستمی باشد که به آن مربوط است؛ •آماده بهره‌برداری فوری توسط سیستم باشد، بدون آن که نیازی به دخالت انسان وجود داشته باشد؛ •به یک سیستم ارتباط پیدا کرده باشد (متصل شده باشد)؛ •آماده ارائه خدمات باشد. مفهوم آنلاین شدن یا آنلاین بودن چهار مفهوم بنیادی با خود همراه دارد که بدون آن ها آنلاین، معنی ندارد. این مفاهیم پایه عبارتند از: ۱) فوریت؛ Immediacy ۲) جستجو پذیری؛ Searchability ۳) فراپیوندی؛ Hyperlinking ۴) چند رسانه ای ( بودن )؛ Multimedia being)) یعنی اگر فضایی در وب یا اینترنت از ویژگی فوریت و نداشتن فاصله زمانی و مکانی برخوردار نباشد، این فضا به هیچ وجه آنلاین نیست. ساده ترین و ابتدایی ترین معنای فوریت، آن است که هر خبری ــ بر اساس مرامنامه یا استایل بوک رسانه یا روابط عمومی یا شرکت مورد نظر ــ در هر مکانی که رخ دهد، باید در کم ترین فاصله زمانی ممکن، آنلاین شود. این مکان، بر اساس تعریف ممکن است فقط داخل یک شرکت یا رسانه یا شعبات و دفاتر یا یک منطقه یا حتی سراسر جهان باشد. مدتی پیش در همایش روابط عمومی های یک وزارتخانه شرکت کرده بودم ؛ خبر آن ۵ روز بعد آنلاین شد !. . . یا رسانه ای را می شناسم که در پوشش اخبار کشور، معمولا آخرین است !. . . این ها، آنلاین نیستند ؛ اگر چه خودشان فکر می کنند آنلاین ترین هستند.
در این صفحه تعداد 361 مقاله تخصصی درباره برخط بودن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI برخط بودن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: برخط بودن; Internet; Google; Health information quality; Information quality; Online; Breast cancer; CAM; Complementary and Alternative Medicine; ECQC; European Commission quality criteria; FK; Flesh-Kincaid; HON; Health on the Net Foundation; HIQ; Health Informatio
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: برخط بودن; Handwriting recognition; Chinese characters; Online; Offline; Directional feature map; Convolutional neural network; Adaptation;