آشنایی با موضوع

تأمین آب Water supply به ارائه آب توسط شهرداری، شرکت‌های تجاری، سازمان‌های دولتی، یا افراد، اطلاق می‌شود. تامین آب معمولاً از طریق یک سیستم پمپ و لوله که شبکه تامین آب نام دارد، انجام می‌گیرد. تامین و توزیع آب در کشورهای در حال توسعه، مسائل مهمی را بوجود آورده است و دولتها را واداشته است تا مبالغ عظیمی پول در راه تامین آن سرمایه‌ گذاری نمایند. این موضوع بخصوص در کشورهایی که دارای نقاط لم‌یزرع و نیمه‌خشک هستند، حالت جدی‌تر به خود گرفته است. در کشورهایی مثل ایران که تقسیم آب بعلت شکل خاص سرزمینهای آن به‌صورت غیر یکنواخت توزیع گردیده است، باید سعی شود با اتخاذ بهترین و مدرن‌ترین روشهای علمی و فنی آبهای موجود را طبق قوانین عادلانه ای در دسترس عموم قرار داد. در انتخاب منبع آب برای تامین آب در اجتماعات بزرگ، به چهار اصل مهم زیر باید توجه کافی مبذول داشت: 1- در درجه اول، باید آبی را مورد استفاده قرار داد که برای رسیدن به محل تصفیه و توزیع به پمپاژ احتیاج نداشته باشد، بلکه با نیروی ثقل خود حرکت نموده، علاوه بر آن به هیچگونه تصفیه‌ای (غیر از ضد عفونی کردن) نیاز نداشته و بدون دخل و تصرف در کیفیت آن، بتواند بدست مصرف کننده برسد. 2- در درجه دوم، از آبهایی که به تصفیه احتیاج ندارند، ولی برای رسیدن به محل توزیع باید پمپاژ شوند، می‌توان در تامین آب مشروب استفاده کرد. 3- در درجه سوم، برای آب مشروب می‌توان آبهایی را که به نوعی تصفیه ساده احتیاج داشته، ولی با نیروی وزن به محل تصفیه و توزیع می‌رسند، استفاده نمود. 4- در آخرین مرحله، آبهایی را می‌توان برای تهیه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار داد که در محل نبوده، باید از طریق پمپاژ و یا هر وسیله دیگر از نقاط دور دست به مرکز تصفیه و توزیع منتقل نمود. تهیه آب مشروب از اینگونه منابع، بسیار گران و پُرهزینه است.
در این صفحه تعداد 347 مقاله تخصصی درباره تأمین آب که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تأمین آب (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تأمین آب; °C; celsius degrees (temperature); AC; alternative current; CSP; concentrating solar power; CO2; carbon dioxide (greenhouse gas); D; wind turbine diameter (m); DC; direct current; DNI; direct normal irradiation (beam radiation on ideal sun-tracking colle
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تأمین آب; Water scarcity; Water supply; Water reuse; Water recycling; Treatment costs; Resource management; Sustainable community planning;