آشنایی با موضوع

تنظیم احساسات (Emotion regulation) توانایی ای است که بر حس خودآگاهی متکی باشد و به ظرفیت شخص برای تسکین دادن خود، دورکردن اضطراب ها، افسردگی ها یا بی حوصلگی های متداول اشاره دارد. افرادی که به لحاظ این توانایی ضعیف اند، دائما با احساس نومیدی، خشم مزمن و افسردگی دست به گریبان اند، در حالی که افرادی که در آن مهارت زیادی دارند با سرعت بسیار بیشتری می توانند ناملا یمات زندگی را پشت سر بگذارند. برای مثال بیرون ریختن غضب را برخی افراد به عنوان روشی برای مقابله با عصبانیت به کار می گیرند. تنظیم احساسات توانایی کنترل عواطف مطابق با رفتار مناسب است. توانایی تنظیم احساسات، گشودگی در برابر تجربیات احساسی، انتخاب و کنترل روشهایی که در شرایط مورد نظر احساسها ایجاد می کنند. نارسا کنشوری احساسی و بدتنظیمی احساسی مشخصهی اصلی این اختلال است. احساسات عبارت از حالتهایی هستند که با علایم و نشانه های مختلف فیزیولوژیکی و روانشناختی همراه می باشند و نقش اساسی در ادامه و معنا دادن به زندگی دارند. به صورتی که تصور زندگی بدون وجود احساسات غیرممکن است. به کمک برخی از احساسات مانند احساس ترس ما می توانیم جان خود را حفظ نمائیم و به کمک برخی دیگر از احساسات مانند احساس محبت و همدلی ارتباط متقابل ما با دیگران آغاز شده و یا حفظ می گردد. برخی از مناطق مغز مانند منطقه ی قشر مغز و سیستم کناره ای مغز در ابراز احساسات نقش مهمی دارند. زمانی که به این مناطق آسیبی وارد می شود ابراز احساسات هم دچار مشکل می گردد. در رشد احساسات هم عوامل ژنتیک و هم عوامل محیطی نقش مهمی دارند. اکثر احساسات مهم در دو سال اول زندگی شکل می گیرند. شکل گرفتن احساسات اساسی (مانند احساس ترس و یا خشم )در شش ماه اول زندگی می باشد اما شکل گرفتن احساسات ترکیبی یا پیچیده (مانند احساس تنفر یا همدلی) در ماههای آخر سال دوم است. زمانی که احساسات به صورت مناسبی ابراز می گردند احتمال ظاهر شدن مشکلات روانشناختی کاهش قابل توجهی می یابد اما زمانی که این اتفاق نمی افتد و حالتی به نام حالت عدم تنظیم احساسات به وجود می آید احتمال ظاهر شدن انواع مشکلات روانشناختی افزایش قابل توجهی می یابد. در درمان شناختی – رفتاری تکنیکی به نام تکنیک تنظیم احساس مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک تنظیم احساس در درمان اختلال شخصیتی مرزی، اختلالات اضطرابی، اختلال وابستگی به مواد، اختلال افسردگی و درمان مشکلات زوجها مورد استفاده قرار می گیرد. رفتار درمانی دیالیتک که نوعی درمان شناختی – رفتاری جدید است از تکنیک تنظیم احساسات بیشترین بهره را برده است. فرایند ظاهر شدن حالتهای احساسی نه تنها به عنوان پاسخی به رویدادهای درونی و بیرونی مطرح است بلکه ظاهر شدن این فرایند می تواند نشانه ای از چگونگی وضعیت زیستی و روانشناختی باشد که اشخاص در آن بسر می برند. چگونگی فرایند شکل گیری و ابراز احساسات حاصل تاثیر رویدادهای درونی و بیرونی می باشد.
در این صفحه تعداد 1032 مقاله تخصصی درباره تنظیم احساسات که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده تنظیم احساسات
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تنظیم احساسات; AAQ-II; Acceptance and Avoidance Questionnaire-II; ACT; acceptance and commitment therapy; BAS; Behavioral Activation System; BIS; Behavioral Inhibition System; DASS; Depression Anxiety and Stress Scales; ER; emotion regulation; FFMQ; Five Facet Mindfulne
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تنظیم احساسات; Emotion regulation; Reappraisal; Anticipation; Medial prefrontal cortex (MPFC); Amygdala; Functional magnetic resonance imaging (fMRI)
مقالات ISI تنظیم احساسات (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تنظیم احساسات; Cognitive fusion; Posttraumatic stress disorder; Military veteran; Emotion regulation; Life satisfaction; Acceptance and commitment therapy;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تنظیم احساسات; Executive function; Emotion regulation; Cyberball; Go/NoGo task; Emotional stress; Cognitive impairment; Personality disorders;