آشنایی با موضوع

شاید تجربه به نوعی، نگاهی به گذشته یا آینده باشد، افکار یا رفتاری که انجام داده یا می خواهید انجام دهید اما تجربه برای چه و چگونه به وجود می آید؟ آیا موهبتی است به منظور پیش برد اهدافمان؟ آیا به مفهوم این ضرب المثل قدیمی که: « تجربه را، تجربه کردن خطا است» دقت کرده اید؟ و این که تجربه و چه نوع تجربه ای در زندگی می تواند خطا باشد؟ این که کیفیت و کمیت تجربه های ما در زندگی چه کاربرد و تاثیراتی دارد، موضوع مهمی است که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم. تجربه ممکن است، نتیجه رفتار درست یا نادرست ما در هر موضوعی باشد که از آن جواب گرفته و به معنای واقعی، متوجه آن شده باشیم، حال چه تلخ باشد و چه شیرین! بالطبع تجربه های شیرین را بارها تکرار کرده ایم و از تجربه های تلخ دوری کرده و البته گاهی هم از آن عبرت گرفته ایم. تجربه ها را می توان پند و اندرز های حکیمانه ای تصور کرد که باید آن ها را به یکدیگر انتقال داد تا همگان نهایت استفاده از آن ها را ببرند. می گویند تجربه همانند میوه های درختی است که هر چه آن درخت پیرتر، بزرگتر و پربارتر می شود، ثمره اش نیز شیرین تر می شود. بنابراین یک درخت بزرگ و کهن در کانون اعتماد بیشتری قرار می گیرد چرا که استحکام بیشتری دارد و تجربه، خود میوه و ثمره است و هر که از آن مصرف کند از فواید آن نیز برخوردار می شود. معروف است دوران جوانی صندوقچه ای است که فقط پیرها می دانند درون آن چیست؟ شاید دوران جوانی را پشت سر گذاشته اند، دورانی که می تواند کوله باری از تجربه های تلخ و شیرین را تا کهن سالی به دنبال خود بکشد و باعث دانایی و ادراک شود. آیا اینکه می گویند تجربه را تجربه کردن خطاست؛ منظور از تجربه های تلخی است که موجب شکست و خاطره های تلخ شده است؟ تجربه های نا خوشایندی که فقط کافی است آن ها را در آرشیو خاطره های مان نگاه داشته و در مواقع ضروری به خودمان یا دیگران گوشزد کنیم؟ توجه به تجربه های زندگی تلخ و شیرین دیگران و استفاده از آن برای داشتن آینده ای بهتر در فرهنگ و آموزه های دینی مان بسیار مورد تاکید بوده است. حضرت علی(ع) در حدیثی در این مورد می فرمایند: « تجربه های زندگی، دانش مفید و ثمر بخشی محسوب می شود. » تجربه نوعی آزمودن و آزمایش است. تجربه می تواند مستقیم (توسط خود شخص) یا غیر مستقیم (توسط دیگران) کسب شود. تجربه می تواند حاصل یک شکست و اشتباه باشد که به واسطه آن زمین خوردیم و برخاستن را آموختیم. تجربه می تواند توجه به خطرات و اشتباهاتی باشد که گاهی شانس می آوریم و به خیر می گذرد. تجربه آموختن از خطاها و تلاش برای رفع اشکال و پرهیز از خطای مجدد و تکراری است. تجربه می تواند ما را به سمت انتخاب ها و تصمیم گیری مناسب تر سوق دهد. تجربه می تواند شنیدن عواقب ندانسته ها و خطاهای اطرافیان باشد. تجربه می تواند نگاه کردن از دریچه دید دیگران باشد. تجربه نوعی یادگیری عمیق است.
در این صفحه تعداد 762 مقاله تخصصی درباره تجربه که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده تجربه
مقالات ISI تجربه (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تجربه ; Policy risk; Experience; Intensity; Diversity; Foreign direct investment; Multinational enterprises; Scope of internationalization; Political capabilities; Political risk; Organizational learning;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تجربه ; Hypodontia; social media; experience; patient information; peer support; EBD; Evidence-based dentistry; Ig; Instagram; NA; Not available; R; Reddit; T; Tumblr; Tw; Twitter;