آشنایی با موضوع

واژه رفاه "Welfare"، اشاره به حالتی از سلامت، شادی، سعادت، خوب بودن و مساعدتی به‌ویژه به صورت پول، غذا و دیگر مایحتاج ضروری که به نیازمندان ارائه می‌شود، دارد. رفاه، توانایی یک فرد، گروه یا ملت برای فراهم آوردن خوشبختی، امنیت و تولید محصولات مناسب است که مردم را قادر می سازد بر اساس تعاریف خاص خودشان، خوب زندگی کنند. رفاه کمک می کند تا جایی در دل و فکر مردم باز شود تا آنها بر اساس اولویت های مدنظرشان به یک زندگی سالم و معنوی دست یابند دیگر هر روزه نگران آنچه که برای حیاتشان الزامیست نباشند. ما می توانیم رفاه را هم به عنوان یک جریان و هم به عنوان یک موجودی مد نظر قرار دهیم. بسیاری از اقتصاددانان آن را جریان یک درآمد می دانند، یعنی توانایی انسان برای خرید مجموعه ای از کالاها یا دستیابی به ارزشهای خلق شده توسط دیگران. ما از ایده ای گسترده درباره درآمد استفاده می نماییم که "قدرت خرید" نامیده می شود. همچنین رفاه، محیطی را فراهم می آورد که باعث گسترش بهره وری می گردد. بنابراین می توانیم رفاه را مجموعه ای از "داراییها" بدانیم. رفاه ممکن است مستقیماً توسط دولت‌ها یا بنگاه‌های آنان، توسط سازمان‌های خصوصی، یا توسط ترکیبی از آن‌ها تأمین شود. اصطلاح دولت رفاهی بمنظور توصیف دولتی که در آن اکثر خدمات رفاهی توسط حکومت ارائه می‌شود استفاده می‌شود.
در این صفحه تعداد 1808 مقاله تخصصی درباره رفاه که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده رفاه
مقالات ISI رفاه (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رفاه; AgI; agonistic interactions; AICc; Akaike's information criterion corrected for small samples; DVR; digital video recorder; GC; glucocorticoids; GCM; glucocorticoid metabolites; GLM; generalised linear model; Corticosterone metabolites; Gallus gallus do