آشنایی با موضوع

جنوب شرقی آسیا(Southeast Asia) از گروهی از کشورهای متنوع تشکیل شده است که بین دو اقیانوس هند و آرام واقع شده‌اند. فرهنگ این کشورها تحت تأثیر فرهنگ‌های هند و چین قرار گرفته است. بسیاری از چینی‌هایی که بیرون از کشور خودشان زندگی می‌کنند در این کشورها ساکن شده‌اند و فرهنگ‌شان تحت تأثیر کشورهای همسایه‌شان قرار گرفته است. در این منطقه کشوری با بیشترین جمعیت مسلمان در جهان، کشورهایی پر از بودایی، کشورهایی عمدتاً مسیحی، جامعه‌هایی هندو و روح باور وجود دارند. جنوب خاوری آسیا همیشه مورد علاقه گردشگران جهان بوده و به ساحل‌های عالی، غذاهای خوشمزه و ارتباطات هوایی خوب مشهور است. شهرهای مهم بانکوک: پایتخت تایلند، شهری بزرگ که می‌توانید مزه زندگی شبانه را در آن بچشید هوشی‌مین: یک کلانشهر بزرگ در جنوب ویتنام که به یکی از مراکز اقتصادی این کشور تبدیل شده است جاکارتا: پایتخت اندونزی که زندگی زیبایی در هنگام غروب آفتاب در ان جریان دارد کوالالامپور: بزرگ‌ترین شهر مالزی که رشد چشمگیری داشته است لوآنگ پرابانگ: یکی از میراث جهانی یونسکو مانیل: پایتخت فیلیپین با جاذبه های توریستی بسیار و تنوع فرهنگی بالا جنوب خاوری آسیا یکی از گردشگرپذیرترین مناطق جهان است و دلیل این امر در یک واژه خلاصه می‌شود. چیزی که همه کشورهای جنوب شرق آسیا دارند برخورداری از یک اقلیم استوایی (گرم) در کل طول سال، یک فرهنگ غنی، ساحل‌های زیبا، آشپزی دلچسب و قیمت‌های ارزان است. اگرچه تاریخ و سیاست مدرن این منطقه پیچیده است اما سفر کردن به آنجا امن و آسان است. همچنین این منطقه یکی از مقصدهای محبوب برای سفر دوران بازنشستگی است. چند کشور در این منطقه برای بازنشستگان به طور ویژه روادید طولانی مدت صادر می‌کنند. وارد شدن بازدید کنندگان کشورهای پر گردشگر منطقه جنوب شرق آسیا، که شامل مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند است به روادید پیش از ورود نیاز ندارند. همچنین کشورهای کمبوجیه، لائوس، اندونزی و تیمور شرقی در بیشتر نقاط ورودی‌شان روادید عرضه می‌کنند. بازدید کنندگان از کشورهای ویتنام و میانمار بایستی تشریفات اداری را طی کنند. خوب است مسافران کشورهای آسه‌آن از امتیازات روادیدشان با خبر باشند. شهروندان آسه‌آن از امتیاز مسافرت بدون روادید به سایر کشورهای آسه‌آن سود می‌برند. همچنین توافقاتی نیز با کشورهای نزدیک همچون چین انجام شده که تاثیرات دوطرفه برایشان دارد. سفر بدون روادید ممکن است دوره کوتاه‌تری نسبت به حالت عادی داشته باشد و 14 روزه می‌باشد.
در این صفحه تعداد 534 مقاله تخصصی درباره جنوب شرقی آسیا که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده جنوب شرقی آسیا
مقالات ISI جنوب شرقی آسیا (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: جنوب شرقی آسیا; Chlorofluorocarbons (CFCs); Hydrochlorofluorocarbons (HCFCs); Short-lived halocarbons; Montreal Protocol; Positive matrix factorization (PMF); Southeast Asia;