آشنایی با موضوع

ناسازگاریهای گروه های خونی در دو مورد پیش می آید: الف ـ ناسازگاری های انتقال خون که در انتقال خون غیر همسان اتفاق می افتد. ب ـ ناسازگاری هایی که بین مادر و جنین پیش می آید. در انتقال خون از خون همگروه استفاده می شود اما گاهی به دلیل اشتباه در تشخیص و یا اشتباه در گزارش ممکن است خون ناسازگار به فرد تزریق شود گاهی نیز گروه های فرعی خون ایجاد مشکل می کنند. برای حل این مشکل تست سازگاری بین دهنده و گیرنده خون انجام می شود. این تست که بین دهنده و گیرنده خون انجام می شود برای تعیین انواع آنتی بادی هایی است که ممکن است در انتقال خون مشکل ایجاد نمایند. قبل از انتقال خون و بعد از تعیین گروه خون سیستم ABO گیرنده و دهنده خون به دو روش مستقیم و غیر مستقیم و تعیین Rh باید جهت احتمال وجود آنتی بادی های خارج از انتظار باید آزمایش کراس مچ یاسازگاری گروه خون را انجام داد آزمایش کراس مچ به دو صورت ماژور و مینور انجام می شود.
در این صفحه تعداد 288 مقاله تخصصی درباره سازگاری خون که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سازگاری خون (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سازگاری خون; Bergenin; l-Lactic acid O-carboxyanhydrides; Bergenin-polylactic acid; Controlled-release; Blood compatibility; Antineoplastic activity;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سازگاری خون; Silk; Fibroin; Silica; Blood compatibility; EPR; enhanced permeability and retention; PEG; poly(ethylene glycol); LPS; lipopolysaccharides; PF4; platelet factor 4;