آشنایی با موضوع

پلی آنیلین(به انگلیسی: Polyaniline) یک پلیمر رسانای خاص است زیرا حالت رسانایی آن تحت واکنش های اسیدو باز کنترل می شود. آنیلین با فرمول شیمیایی C6H5NH2 یک ترکیب شیمیایی با جرم مولی آن 93. 13 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب روغن مانند، مایع بی‌رنگ است. برای تولید این ماده ابتدا بنزن به نیتروبنزن تبدیل میشود، سپس نیتروبنزن هیدروژنه میشود. خواص شیمیایی و فیزیکی پلیمرها خود دارای ویژگی هایی متعددی هستند، که این ویژگی, دلیل اصلی استفاده دایمی پلیمرها در دستگاه های اندازه گیری الکترونیکی شده است. در 5 سال اخیر، پلیمرها بعنوان اندام های حسی در حسگرهای مصنوعی از اهمیت زیادی برخوردار شده اند. هم اکنون با جایگزینی پلیمرها توسط مواد کلاسیک در حسگرها، گزینش پذیری بالا و اندازه گیری های دقیق حاصل شده، که در این زمینه از نانو تکنولوژی و خواص اصلی یا فرعی پلیمرها استفاده شده است. پلی آنیلین(PAni)، پلی پیررول(PPy) و پلی 3،4 اتیلن دی اکسی تیوفن(PEDOT) به عنوان لایه های فعال در حسگرهای گازی ساخته شده از پلیمرهای رسانا، مورد بررسی قرار داده شده اند. در محیط اطراف ما گازها و آلایندهای بسیاری وجود دارند که منبع تولید هر کدام از این گازها وآلاینده ها صنایع، منازل و اتومبیل ها می باشند که نتیجه آن برای محیط زیست تولید، باران های اسیدی، اثرات گلخانه ای، تخریب لایه ازن و. . . می باشد. یکی ازاین گازها آمونیاک است که از روش های تشخیص آن می توان به حسگرهایی بر پایه پلیمرهای رسانا اشاره کرد. در این حسگر، برای اندازه گیری آمونیاک از مواد مختلفی مانند پلی پیررول و پلی آنیلین استفاده شده است. پلی آنیلین یک پلیمر رسانای خاص است زیرا حالت رسانایی آن تحت واکنش های اسیدو باز کنترل می شود. پلی آنیلین یکی از قدیمی ترین پلیمرهای رسانای مصنوعی است که هدایت الکتریکی بالای آن توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. اصولاً پلی آنیلین به عنوان یک ردوکس پلیمر شناخته می شود و به روش شیمیایی و الکتروشیمیایی در محیط اسیدی تهیه می شود که انتخاب روش به نوع کاربرد آن بستگی دارد. در صورت نیاز به فیلمهای نازک، خواص و خلوص بهتر، روش الکتروشیمیایی توصیه می شود. پلی آنلین به دلیل ساختار متنوع، پایداری حرارتی و تابشی، هزینه پایین، آسانی سنتز و خاصیت رسانایی در زمینه های مختلف از جمله میکروالکترونیک ها، پوشش های خوردگی، سنسورها و الکترود برای باتری ها کاربرد دارد.
در این صفحه تعداد 3817 مقاله تخصصی درباره پلی آنیلین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده پلی آنیلین
مقالات ISI پلی آنیلین (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پلی آنیلین; a-C; amorphous Carbon; a-Si; amorphous silicon; a-Si:H; hydrogenated amorphous silicon; AgNC; silver nanocomposite; AgNW; silver nanowires; APTES; 3-Aminoproplytriethoxysilane; AZO; aluminium zinc oxide; BLG; bilayer graphene; BIPV; building integrated ph
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پلی آنیلین; PANI; polyaniline; PAMPSA; poly(2-acrylamido-2-methyl-1-propanesulfonic acid; MB; methylene blue; RB; rose bengal; CV; crystal violet; MO; methyl orange; PR; procion red; OG; orange G; CBB; coomassie brilliant blue; RBBR; remazol brilliant blue R; AG; ali