آشنایی با موضوع

مار Snake، جانوری خزنده، گوشت‌خوار، کشیده (دراز) و بدون پا است معمولاً مارها با مارمولک بی‌پا اشتباه گرفته می‌شوند، از جمله تفاوت‌های مار و مارمولک بی‌پا عبارتند از: مارها پلک و سوراخی برای گوش بیرونی ندارند، پولک‌های شکم آن‌ها پهن است و زبان چنگالی دارند و برخلاف مارمولک‌ها (معمولا) اندامی کشیده و دُمی کوتاه دارند. مارها جانورانی، خونسرد، از گروه آب پرده داران و مهره‌داران‌اند. بدن مار از پولک‌هایی که با هم همپوشانی دارند، پوشیده شده‌است. مارها از رده خزنده‌چهرگان، زیررده دوکمانان، فرورده پولک‌سوسمارشکلان، بالاراسته پولک‌خزندگان، راسته پولک‌داران، زیرراسته ماران (Serpentes) است. زهرمار، یک سم کشنده است که سالانه صدها نفر از مردم جهان، جان خود را به خاطر آن از دست می‌دهند. با این حال، اکثر گونه‌های مارسمی نیستند. مارها گوشت خوار هستند و صرفا از گوشت تغذیه می کنند. هرچند که تصور خیلی ها بر قرار گرفتن مارها در دسته آفات است، اما در اصل مارها آفات را دور می کنند و جوندگان را می خورند. بسیاری از افراد اینگونه می اندیشند که مار با گاز گرفتن طعمه و تزریق سم خود به بدن شکار آنرا از پای در می آورد. این باور نیز نادرست است، در میان مارها تنها مارهای کبرا و افعی ها از سم خود برای از پا درآوردن طعمه استفاده می کنند. حدود 70 درصد از مارها تخم می گذارند که تخم گذار نامیده می شوند. 30 درصد دیگر فرزندان خود را به صورت زنده زایی به دنیا می آورند که از این نظر بسیار شبیه پستانداران هستند. دلیل این موضوع نیز آنست که مارها در برخی اقلیم ها به علت سردی هوا قادر به تخم گذاری نیستند، بنابراین مارهای سردسیری غالبا بچه زا می باشند. مارها را تقریبا در گوشه گوشه جهان می توان یافت. مارها در جنگل، بیابان، باتلاق و مراتع زندگی می کنند. بسیاری از مارها نیز در پناهگاه های زیرزمینی یا فضای زیر سنگ و صخره ها لانه می کنند. برخی از مارها همانند مارآبی زهردار آمریکای شمالی بخشی از زمان را در آب به سر می برند.
در این صفحه تعداد 268 مقاله تخصصی درباره مار که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مار (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مار; ABGD; automatic barcoding gap detection; BI; Bayesian inference; COI; cytochrome c oxidase I; Cytb; cytochrome b; EDTA; ethylenediaminetetraacetic acid; ESS; estimate-effective sample size; GMYC; general mixed Yule-coalescent; K2P; Kimura's-two-parameter;