آشنایی با موضوع

مدیریت داده شامل تمام رشته های مربوط به مدیریت کردن داده ها به عنوان یک منبع با ارزش است. در دهه های گذشته، ذخیره سازی موثر داده ها و بدون تناقض آنها جنبه مهم مدیریت داده ها بوده است. امروزه مساله ذخیره سازی داده ها سهم کمتری در میان مساله مدیریت داده ها دارد. مدیریت داده ها و استفاده از آنها حتی نسبت به ده سال قبل، شکل دیگری به خود گرفته است. موضوع مدیریت داده‌ها موضوعی چند وجهی است و غالبا حتی در محافل حرفه ای هم توافق چندانی بر سر انها وجود ندارد. استانداردسازی مدیریت داده از یک طرف به متخصصان مدیریت داده کمک می کند تا بتوانند به طور موثر و پیوسته وظایف خود را انجام دهند و از طرف دیگر، فرصت شناخت ارزش داده و مشارکت در فعالیت های مدیریت داده را برای رهبران سازمان ها فراهم می نماید. اصول مدیریت داده: اگر داده را به عنوان یک دارایی سازمانی در نظر گرفته شود ( که قطعا می بایست این چنین باشد)، بدیهی است مدیریت آن دارای خصایص مشابهی با مدیریت سایر دارایی ها باشد. آگاهی از وضعیت داده های موجود در سازمان ( نظیر یک انبار و آگاهی از اقلامی که در آن می باشند)، کارهایی که می توان با دارایی انجام داد، بهترین شیوه استفاده از دارایی های داده جهت نیل به اهداف سازمانی ( هسمویی سرمایه های سازمانی با استراتژی کسب و کار ) صرفا نمونه هایی اندک از خصایص مشترک داده به عنوان یک دارایی با سایر دارایی ها در یک سازمان می باشد. نظیر سایر فرآیندهای مدیریتی، می بایست بین نیازهای استراتژیک و عملیاتی توازنی برقرار گردد. این توازن می تواند به بهترین وجه ممکن با تبعیت از مجموعه ای از اصول که ویژگی های برجسته مدیریت داده را بیان می کند، ایجاد گردد.
در این صفحه تعداد 306 مقاله تخصصی درباره مدیریت داده که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مدیریت داده (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مدیریت داده; ACAHN; Arenal Huetar Norte conservation area; ACCVC; Central Volcanic conservation area; ACLA-C; Caribbean La Amistad conservation area; ACOSA; Osa conservation area; ACTO; Tortuguero conservation area; DBH; diameter at breast height; FGIS; forestry geogr
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مدیریت داده; VI; Virtual Instrument; EEDF; Electron Energy Distribution Function; Data acquisition; Data management; Plasma devices; Plasma measurements; Virtual Instrument;