آشنایی با موضوع

حلال های یوتکتیک عمیق Deep eutectic solvent به اختصار DES طبق تعریف عبارت است از مخلوطی از دو یا چند جزء، که ممکن است جامد یا مایع باشند و این که در یک ترکیب خاص دارای نقطه ذوب بسیار کاهش یافته ای می باشند به طوری که در دمای اتاق به مایع تبدیل می شوند. هنگامی که ترکیبات تشکیل دهنده ی DES متابولیت های اولیه هستند، یعنی، اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی، قند، و یا مشتقات کولین،DES به اصطلاح حلال یوتکتیک عمیق طبیعی (NADES) نامیده می شود. به تازگی، شیمیدان ها انگیزه و گرایش به جستجوی روش های تهیه ترکیب های پاک تر، ایمن و سازگار با محیط زیست هستند. در این زمینه، مایع های یونی توجه زیادی را به خود جلب کرده است و در بسیاری از واکنش های آلی بکار می رود. به همین علت یک پایه نوین از مایع های یونی بنام حلال یوتکتیک ژرف تعریف شده است. حلال یوتکتیک عمیق در تهیه ترکیب های شیمی آلی با توجه به توانایی هایش با هدف حلال و همچنین کاتالیزگر به کاربرده شده است.
در این صفحه تعداد 143 مقاله تخصصی درباره حلال های یوتکتیک عمیق که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI حلال های یوتکتیک عمیق (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: حلال های یوتکتیک عمیق; 17β-E2; 17β-Estradiol; 4-VP; 4-vinylpyridine; 5-DTAF; 5-(4,6-dichlorotriazinyl) aminofluorescein; AIBN; 2,2azobisisobutyronitrile; AMPS; Acrylamido-2-methyl-1-propanesulfonic acid; APTS; 3-aminopropyltrimethoxysilane; ATRP; Atom transfer radical polymer
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: حلال های یوتکتیک عمیق; Magnetic graphene oxide; Deep eutectic solvent; Choline chloride/glycerol; Magnetic solid-phase extraction; Protein