آشنایی با موضوع

امنیت انرژی ارتباط بین امنیت ملی و در دسترس بودن منابع طبیعی برای مصرف انرژی است. دسترسی به انرژی ارزان برای کارکردن اقتصادهای مدرن حیاتی شده‌است. به هر روی، توزیع نابرابر منابع انرژی بین کشورهای منجر به آسیب‌پذیری‌های شایان توجهی شده‌است. واژه امنیت انرژی به عرضه مداوم و مطمئن با قیمت‌های معقول در حامل‌های انرژی باز می‌گردد. کسانی که از این واژه استفاده می‌کنند به دنبال آن هستند که تهدیدات ژئوپلتیکی،‌اقتصادی، تکنیکی، زیست محیطی و روانی ناظر بر بازارهای انرژی را کم نمایند. اما مراد از کاربرد این واژه توسط سیاستمداران ناظر بر این موضوع است که اولا‌ دسترسی آسان و بدون احتمال خطر به منابع نفت و گاز جهانی وجود داشته باشد. ثانیا این منابع به صورت منطقی دارای تنوع و گوناگونی از لحاظ منطقه جغرافیایی منابع و همچنین مسیرهای انتقال داشته باشند و ثالثا جریان نفت و گاز عموما از نقاطی تامین گردند که احتمال ثبات و عدم تغییر در حکومت‌های آنان دراز مدت و طولا‌نی باشد. بنابراین مصرف‌کنندگان نفت و گاز، امنیت انرژی را از دیدگاه خود مطرح می‌‌سازند و طبیعی است که تولید کنندگان نیز به دنبال تعریف خاص خود از این مفهوم باشند. امنیت انرژی امروزه ابعاد گسترده‌ای یافته که این امر تصمیم‌گیری و سیاستگذاری آتی در رابطه با انرژی را برای اغلب کشورها با مشکلی جدی مواجه ساخته است. امنیت انرژ‍ی برای کشورهای مختلف براساس شرایط جغرافیایی، روابط بین الملل، سیستم سیاسی و در نهایت وضعیت اقتصادی‌شان معنای متفاوتی دارد. در حالی که واردکنندگان انرژی خواستار امنیت عرضه انرژ‍ی و قیمت‌های پایین هستند، صادر‌کنندگان انر‍ژی امنیت تقاضا را جستجو می‌کنند. مانند هر بخش اقتصادی دیگر، معاملا‌ت نفت و گاز نیز دارای قواعد و ضوابط خاص خود اوست و مانند هر فعالیت دیگری در این بخش نیز مجموعه ضوابط اخلا‌قی خاص خود را دارد. اصل وفای به عهد انجام تعهدات و پیروی از قراردادهای منعقد شده جایگاه کشور را در تجارت بین‌المللی ارتقا داده و برعکس عهدشکنی، تخلف از قراردادها و بی‌توجهی به تعهدات، ذهنیت منفی در طرف مقابل ایجاد می‌کند.
در این صفحه تعداد 394 مقاله تخصصی درباره امنیت انرژی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI امنیت انرژی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: امنیت انرژی; ANEEL; Brazilian Electricity Regulatory Agency; ECS; Energy Crop Storage; EPE; Energy Research Office; GDP; Gross Domestic Product; IBGE; Brazilian Institute of Geography and Statistics;; ONS; Brazilian Electricity Grid Operator; PDE; Ten-Year Energy Plan
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: امنیت انرژی; Energy storage systems; Power quality; Energy storage system allocation; Energy storage system sizing; Energy storage system operation; Hybrid meta-heuristic optimisation; Energy security;