آشنایی با موضوع

هالوسیت Halloysite نوعی خاک رس معدنی است که دارای فرمول شیمیایی Al2Si2O5(OH)4 می‌باشد. هالوسیت از نظر شیمیایی مشابه کائولینیت بوده و دارای ویژگی‌های منحصر بفردی مثل استحکام بالا، آسان پخش شدن در ماتریکس انواع پلیمرهای عایق و رسانا و مهمتر از آن فراوانی و سازگار بودن آن با محیط زیست می‌باشد. کاوش ها در معادن نشان می دهد که این نانولوله های طبیعی از ترکیب سیلیکون(۲۱. ۷۶%) و آلومینیوم (۲۰. ۹۰%) و هیدروژن تشکیل شده اند. هالوسیت به طور طبیعی در خاک رسی مناطق خاصی از شمال آمریکا یافت می شوند. رس هالوسیت برای ساخت چینی ها و سرامیک های ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. نانولوله های هالوسیت در محصولات مختلف از جمله پلاستیک ها و پلیمرها، قطعات الکترونیکی، لوازم آرایشی و جاذب ها به صورت افزودنی مورد استفاده قرار می گیرد. در سراسر جهان بیشترین میزان از رسوبات معدنی هالوسیت در منطقه استرالیا، ایالات متحده، چین، نیوزلند، مکزیک و برزیل یافت شده است. هالوسیت های استخراج شده دارای مقادیر باالیی از ناخالصی ها است. به عالوه به لحاظ مورفولوژی و نیز میزان تخلخل کامال با یکدیگر متفاوت است. در حالت کلی انواع مختلف این دسته از نانولوله ها به لحاظ طول در محدوده ی زیرمیکرون تا چندین میکرون حتی بیشتر از 30 میکرون نیز قرار می گیرد. محدوده ی قطر خارجی این نانو لوله ها در محدوده ی 30 الی 190 نانومتر و محدوده ی قطر داخلی آنها در حدود 10 تا 100 نانومتر است. ه طور طبیعی هالوسیت در اشکالی مانند کروی، صفحه ای و لوله ای دیده می شود. با این حال همان طور که گفته شد ساختار لوله ای شکل این ماده فرم غالب آن است. تشکیل ساختار لوله ای شکل هالوسیت به علت اعمال تنش های اتمی در شرایط زمین شناسی است که سبب نامتناسب شدن ساختار صفحه مولکولی اکتاهدرال و تتراهدرال می شود.
در این صفحه تعداد 220 مقاله تخصصی درباره هالوسیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI هالوسیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هالوسیت; halloysite; clay nanotubes; paclitaxel; tablets; pH-sensitive drug release; intracellular delivery drug release; intracellular delivery;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هالوسیت; CPS; solar thermal power plant; CPB; cetylpyridinum bromide; M; montmorillonite; L; laponite; HA; halloysite; SURF; surfactant; SIL; silane; Solar tower; Coatings; Pigments; Optical properties; Absorptivity;