آشنایی با موضوع

کربن های متخلخل یک دسته از ساختارهای کربن ها هستند که تخلخل زیاد دارند. مساحت سطح آنها بالاست و دارای حفراتی با ابعاد نانومتری مشابه با ابعاد فولرن هستند. این دسته شامل کربن های فعال (Activated Carbon)، گرافیت ورقه ورقه شده (Exfoliated Graphite) و ایروژل های کربن (Carbon Aerogels) می باشند. نانوحفرات ممکن است به شکل های قفسه ای یا تونلی باشند. در تهیه کربن فعال Isotropic Pitch. و فنول به عنوان پیش ماده استفاده می شوند. گرافیت ورقه ورقه شده فرم دیگر از کربن دارای مساحت سطح بالاست که با حرارت دادن ترکیب بین لایه ای (Intercalated Compound) تهیه می شود. کربن ایروژل یک فرم نامنظم از کربن پیوند شده sp2. با دانسیته بالکی پایین است و به وسیله ی فرآیند فوق سرمایش (Supercooling)تهیه می شود. این مواد مثال‌هایی از مواد با چگالی کم و ساختار خوشه مانند هستند که از ذرات کربنی متصل شده به هم با قطر نزدیک به 12nm تشکیل شده اند. بین هر ذره یک نانوساختار مشابه کربن شیشه ای شامل یک شبکه از نوارهای گرافیتی با عرض 2. 5nm مشاهده می شود. مساحت سطح این ساختار بین 600 تا 800m2g-1 می باشد. الکترود کربن متخلخل ( محصولات Porous carbon electrode ) ساخت شرکت ALS ژاپن توسط شرکت اروین دانش آرین به فروش می رسد. تمامی الکترودهای کربن متخلخل برای اندازه گیری های الکتروشیمیایی مانند LSV،CV و DPV استفاده می شوند و قابلیت پولیش توسط خود فرد را دارا می باشند. کربن‌‌های به‌دست آمده، به دلیل حجم تخلخل و سطح بالا و کنترل شده، توانایی استفاده در سیستم‌های جذب گاز را دارند. همچنین این کربن ها کاندیدای خوبی برای افزایش تقویت‌کنندگی در سیستم‌های کامپوزیتی، از جمله در صنایع پلاستیک و لاستیک هستند. ابتدا با داپه کردن لایه‌های هیدروکسید نیترات روی با نیکل، کبالت و آهن و سپس تولید نانوهیبرید ماده با گالات، امکان افزایش مقاومت حرارتی ماده به‌دست آمده را بررسی نموده و در ادامه، امکان تولید کربن‌های متخلخل را پس از عملیات حرارتی نانوهیبریدها در اتمسفر نیتروژن، بررسی شد. تولید نانوهیبرید، مقاومت حرارتی ماده اولیه هیدروکسید نیترات روی را بیش از 500 درجه افزایش داده‌است و حضور عوامل داپه‌کننده، این افزایش را دو چندان نموده‌است. به‌علاوه کربن‌های تولید شده (بسته به نوع عامل داپه کننده)، دارای مزوتخلخل‌های متفاوت و حجم تخلخل‌های بالا و متفاوتی هستند

در این صفحه تعداد 455 مقاله تخصصی درباره کربن متخلخل که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کربن متخلخل (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کربن متخلخل; Supercapacitor; Electrical double layer capacitor; Gel polymer electrolyte; Porous carbon; Magnesium ion; Electrochemical characterization;