آشنایی با موضوع

پیرولیز پاششی(به انگلیسی: spray pyrolysis)یک تکنیک مصنوعی آئروسل ساده است که به طور گسترده ای برای سنتز نانو مواد مانند فیلم های نازک یا نانوذرات. با توجه به آن امکان سنجی آسان، انعطاف پذیری. هزینه بهره وریروش USP یک جایگزین مهم برای رسوب بخار شیمیایی (CVD) است. پیشرونده های اسپری های اولتراسونیک پیرولیز اغلب از طریق آماده سازی می شوند مسیر سل ژل. ترکیب نانو ذرات سنتز شده و یا فیلم را می توان به راحتی با تغییر پارامترهای پردازش تغییر داد. اسپری سونوگرافی به شما اجازه می دهد تسلط کامل بیش از مهمترین پارامترهای فرآیند مانند: دامنه اولتراسونیک - راه حل پیشگیرانه - ترکیب پیش ساز/ویسکوزیته - نرخ جریان - درجه حرارت رسوب - دمای سوبسترا این باعث می شود اسپری اولتراسونیک pyrolysis یک فناوری جالب برای تولید باشد متراکم. متخلخل ذرات و پوشش های نازک فیلم اسپری سونوگرافی پیلوریس برای سنتز نانو ذرات هنگامی که ذرات نانو به وسیله اسپری های اشعه ی ماوراء بنفش سنتز می شوند، نمک های آلی و غیر آلی می توانند به عنوان پیش سازهای آماده سازی پودرهای نانو، فلز، اکسید و کامپوزیت استفاده شوند. محلول پیشگیر، قبل از اینکه غبار قطره ای با اندازه مناسب به کوره برسد، تجزیه می شود. پودر سنتز شده USP را می توان به سه گروه تقسیم کرد: 1-فلزات 2-اکسید 3-مواد کامپوزیت با ساختار هسته پوسته ای اسپری پرفیوژن اسپری برای پوشش های نازک از طریق اسپری اولتراسونیک می توان از چند لایه پوشش پیرولیز تولید کرد که از نظر ویژه برای تهیه فیلم های درجه بندی شده کاربرد دارد. با تغییر محلول پیش ساز، ترکیب و ویژگی های پوشش نازک فیلم می تواند به راحتی و دقیق اصلاح شود.
در این صفحه تعداد 1167 مقاله تخصصی درباره پیرولیز پاششی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI پیرولیز پاششی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پیرولیز پاششی; Mn–Zn-ferrite; Spray pyrolysis; Structural characterization; Magnetic properties; Mössbauer spectroscopyDSC, differential scanning calorimetry; DTG, differential thermal gravimetric analysis; IR, infrared; JCPDS PDF, joint committee on the powder diffract
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پیرولیز پاششی; Electrochemical supercapacitors; Spray pyrolysis; Specific capacitance; Cyclic-voltammetry; Electrochemical impedance spectroscopy; Spinel ferrite