آشنایی با موضوع

ترکیبات بین فلزی به ویژه آلومینایدها از جدیدترین مواد مهندسی است که به دلیل خواص منحصر به فردی که به ویژه در درجه حرارتهای بالا از خود نشان می‌دهند به طور وسیعی مورد توجه قرار گرفته‌اند. ترکیب‌های بین فلزی عنوانی مختصر و کوتاه برای ترکیب‌ها و فازهای بین فلزی است. طبق یک تعریف ساده این مواد، ترکیب‌هایی از فلزات هستند که ساختارهای بلوری آن‌ها با فلزات تشکیل دهنده‌شان متفاوت است که نتیجتاً فازهای بین فلزی و آلیاژهای منظم را شامل می‌شوند. یکی از کاربردهای مهم این مواد استفاده آن‌ها در سیستم‌های دما بالا مانند موتور هواپیماهای جت و توربین‌های گازیست که در آن‌ها مقاومت در برابر خوردگی، اکسایش و استحکام باید حفظ شود. برای این منظور از سوپر آلیاژها استفاده می‌شود و در این میان آلیاژهای پایه نیکل بیشترین کاربرد را دارند. ترکیبات بین فلزی گروهی وسیع از فلزات هستند که از ترکیب عناصر بین فلزی مختلف به دست می آیند مانند آلومیناید نیکل، آلومیناید تیتانیوم، آلومیناید آهن، سیلیکات آهن، سیلیکات آهن و سیلیکات های دیگر. هر یک از این مواد دارای خواص منحصر بفردی هستند. آلومیناید تیتانیوم دارای وزن سبک وزن بوده ودمای ذوب آن (۳۷۴۰درجهٔ فارنهایت)۲۰۶۰ درجه سانتی گراد است ودر دماهای بالاتری نسبت به سوپر آلیاژهای پایه نیکل می تواند کار کند. اما چقرمگی شکست پایین و مقاوت در برابر اکسیداسیون ضعیفی در دماهای بالا دارد. Ni3Al‌‌ اولین ترکیب بین فلزی است که به ازاء افزودن آلومینیوم به نیکل تشکیل می شود. این آلومیناید تا زیر دمای پریتکتیک ˚C1395 دارای ساختار بلوری منظم (cP4) L12 (شکل a1) می باشد.
در این صفحه تعداد 2152 مقاله تخصصی درباره ترکیبات بین فلزی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترکیبات بین فلزی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ترکیبات بین فلزی; ABS; acrylonitrile butadiene styrene; AM; additive manufacturing; BMGs; Bulk Metallic Glasses; CGDS; cold gas dynamic spray; CFRCs; carbon fibre reinforced composites; CNTs; carbon nano-tubes; CTE; coefficient of thermal expansion; CS; cold spraying; DBC;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ترکیبات بین فلزی; Micro-alloyed solders; Thermomechanical properties; Vapour phase soldering; Intermetallics; Scanning electron microscopy; Transmission electron microscopy;