آشنایی با موضوع

برومات Bromate با فرمول شیمیایی Br H O3 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۸۴۹۷۹ است. که جرم مولی آن ۲۷۳٫۲۷۱ g/mol می باشد. حضور برومات درآب آشامیدنی معمولا نتیجه فرایندهای تصفیه آب آشامیدنی است برومات در آب تصفیه شده در درجه اول از واکنش بین اوزون و برومایدی که به صورت طبیعی در آب وجود دارد به وجود می آید. علاوه بر این برومات میتواند در حین تولید محلولهای هیپوکلریتی که برای ضدعفونی کردن آب استفاده میشوند به وجود بیاید و از این طریق وارد آب آشامیدنی شود. با در نظر گرفتن خطرات برومات برای سلامتی و هم چنین در نظر گرفتن تمام محدودیتهای روشهای تجزیه ای،ماکزیمم حد قابل قبول برای برومات در آب آشامیدنی 10ppb تعیین شده است. بر اساس شواهد کافی که نشان دهنده اثر سرطان زایی برومات در حیوانات آزمایشی است پتاسیم برومات به عنوان یک عامل احتمالی سرطان در انسان معرفی شده است. البته روشن است که سمیت پتاسیم برومات با آنیون برومات مرتبط است و نمک مورد استفاده ارتباطی با مطالعات سم شناختی ندارد. مطالعات تجربی روی حیوانات ارتباط مستقیمی بین مصرف خوراکی برومات در آب آشامیدنی و انواع مختلف تومورها در موش از جمله تومورهای کلیه، تیروئید و مزوتیلیوم بیضه نشان میدهد. همچنین اثرات بهداشتی غیر سرطانی مربوط به قرار گرفتن در معرض برومات در جوندگان دیده شده است. اما تاکنون هیچ مطالعه ای در مورد اثرات قرار گرفتن طولانی در معرض برومات در انسان صورت نگرفته است. حد ماکزیمم مجاز پیشنهادی برومات با در نظر گرفتن خطرات غیر سرطانی و سرطانی بدست آمده است.
در این صفحه تعداد 260 مقاله تخصصی درباره برومات که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI برومات (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.