آشنایی با موضوع

به شاخه‌ای که یک زنجیر بسپار را به صورت اشتراکی به یک زنجیر بسپار دیگر متصل می‌کند اتصال عرضی می‌گویند. اتصالات عرضی ممکن است از نوع پیوند کووالانسی یا پیوند یونی باشند. زنجیرهای بسپار ممکن است مصنوعی یا طبیعی (مانند پروتئین‌ها) باشند. در شیمی، اتصال جانبی دو یا چند زنجیر طویل مولکولی در بسپارها (پلیمرها). اتصالات عرضی در بسپارها سبب بالا رفتن نقطۀ ذوب و استحکام می‌شوند. برخی از بسپارهای دارای اتصالات عرضی عبارت‌اند از باکلیت و لاستیک ولکانیزه(گوگردی).
در این صفحه تعداد 1430 مقاله تخصصی درباره اتصال عرضی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اتصال عرضی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.