آشنایی با موضوع

اندوفیت ها Endophyte میکروارگانیسم هایی هستند، شامل: باکتری ها و قارچ ها، که بدون آسیب آشکار و اثرات منفی بر میزبان درون بافت های آن زندگی می‌کنند. این میکروارگانیسم ها در بسیاری از گونه های گیاهی بررسی شده یافت شده اند. اندوفیت ها در قرن ۱۹ شناخته شده اند ولی بررسی قابل توجهی روی آنها صورت نگرفت. اما در بیست سال گذشته استعداد و توانائی آنها در حفاظت از گیاه میزبان در برابر حشرات آفت و بیماری ها شناسائی شده است. همچنین این موجودات باعث مقاومت بیشتر گیاهان در برابر برخی استرس ها مانند کم آبی می شوند. از طرف دیگر اندوفیت ها باعث ترشح هورمون های گیاهی و سایر مواد که در بیوتکنولوژی دارای اهمیت هستند مانند آنزیم ها و داروهایی چون آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد تومور می شوند. اندوفیت ها در تمامی نقاط دنیا حضور دارند و دارای تنوع زیستی بالایی هستند که در بسیاری از گون های گیاهی بررسی شده یافت شده اند. شایان ذکر است که از حدود 300 هزار گونه گیاهی موجود برروی زمین هرگیاه به صورت تکی، میزبان یک یا چند اندوفیت است. با این دیدگاه تخمین زده می شود کی بیش از یک میلیون گونه اندوفیت مختلف وجود داشته باشد. با این وجود تعداد انگشت شماری از آن‌ها شناسایی شده‌اند. این گفته فرصتی برای یافتن ترکیبات طبیعی جدید از میکروارگانیسم های اندوفیت، از میان تعداد بیشماری از گیاهان در زیستگاه‌ها و اکوسیستم های مختلف فراهم می‌آورد. اخیراٌ روشDNA نوترکیب که به مهندسی ژنتیک معروف است بعنوان وسیله‌ای جهت اصلاح میکرو ارگانیسمهای اندوفیت بکار می رود که باعث ایجاد خصوصیات جدید می شود که مورد توجه بخش کشاورزی است (ازجمله کنترل بیولوژیکی) باکتری اندوفیت اصلاح شده ژنتیکی که قادر به ترشح توکسین در مقابل آفات می باشد به درون گیاه تلقیح می شود تا آنها را در برابر حملات حشرات محافظت کند.
در این صفحه تعداد 270 مقاله تخصصی درباره اندوفیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اندوفیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اندوفیت; Lolines; Toxicology; Sub-chronic feeding study; Endophyte; Epichloë; ALB; albumin; A/G; albumin/globulin ratio; ALT; alanine aminotransferase; CRN; creatinine; E−; meadow fescue seed containing no endophyte; E+; meadow fescue seed containing Epichloë
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اندوفیت; Spermidine (PubChem CID: 1102); Acetoin (PubChem CID: 179); Phenazine (PubChem CID: 4757); Cobalamin (PubChem CID: 5311498); Arginine (PubChem CID: 6322); Endophyte; Bacillus flexus KLBMP 4941; Plant growth promotion; Salt stress;