آشنایی با موضوع

واژه قانون معرّب کلمه لاتین کانون(canon) و از نظر لغوی به معنای وسیله ای است برای تنظیم سطور و خطوط و یا در معنای دیگری مانند روش،قاعده و ترتیب،سنّد، دستورالعمل و اصل هر چیز نیز تعبیر شده است. قانون گذاری سه مرحله دارد که پس از طی این مراحل به صورت قاعده حقوقی در می آید و احترام و رعایت آن برای همه الزامی می شود. این مراحل عبارتند از: 1- تصویب قانون 2- امضای قانون 3- انتشار قانون قبل از اینکه یک قانون قانونی به قانون تبدیل شود، ممکن است به عنوان یک لایحه شناخته شود و ممکن است به طور گسترده به عنوان "قانون" نامیده شود. قانون گذاری می تواند اهداف زیادی داشته باشد: برای تنظیم، اعطای مجوز یا ایجاد محدودیت. یک قانون باید پنج وصف یا خصوصیت وجود داشته باشد: 1- کلیت و عمومیت داشته باشد. 2- الزام آور باشد. 3- تنظیم کننده ی روابط اجتماعی باشد. 4- عادلانه باشد. 5- اجرای آن از طرف دولت، تضمین شده باشد.
در این صفحه تعداد 763 مقاله تخصصی درباره قانون گذاری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI قانون گذاری (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: قانون گذاری; AENOR; Spanish Association for Standardization and Certification; AIT; Average Interruption Time; BSCCO; Bismuth Strontium Calcium Copper Oxide; CAES; Compressed Air Energy Storage; CEN; European Committee for Standardizacion; CENELEC; European Committee
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: قانون گذاری; CNDPC&SR; Committee for natural disaster prevention and control and search and rescue; CSCNDPC; Central Steering Committee for Natural Disaster Prevention and Control; DARD; Department of Agriculture and Rural Development; FEMA; Federal Emergency Manageme