آشنایی با موضوع

سپیولیت (به انگلیسی: Sepiolite) با فرمول شیمیایی Mg4 [(OH)2 - Si6 O15]. 2H2O+4H2O از مجموعه کانی هاست و در آب غوطه ور می‌شود و به زبان می‌چسبد-دارای لومینسانس گاه سفید، متمایل به زرد یا سفید متمایل به آبی ازکلمات یونانی Sepia،lithos به معنای سنگ و از نظر رنگ و تخلخل گرفته شده‌است. به راحتی ذوب می‌شود در HCL محلول است. MgO: ۲۴٫۸۸٪ SiO۲: ۵۵٫۶۵٪ H2O: ۱۹٫۴۷٪ برای اولین بار در چک اسلواکی کشف شد و از نظر شکل بلور: کریپتوکریستالین رشته‌ای - بی شکل (آمرف)، رنگ: سفید - متمایل به خاکستری - متمایل به زرد - آبی سبز، شفافیت: غیر شفاف، شکستگی: صدفی، جلا: مات، رخ: ناشناخته، سیستم تبلور: ارترومبیک و در رده‌بندی سیلیکات است و منشأ تشکیل آن ثانوی در سرپانتینیت است. همایند کانی‌شناسی (پارانژ) آن - سرپانتین- منیزیت- اپال است کاربرد آن: در الکترونیک - وسایل زینتی - داروسازی و غیره، از نظر ژیزمان کریپتوکریستالین - آگرگاتهای خاکی، توده‌ای، متخلخل و رشته‌ای فراوان است و بیشتر در ترکیه، اسپانیا، یونان یافت می‌شود.
در این صفحه تعداد 409 مقاله تخصصی درباره سپیولیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سپیولیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سپیولیت; Clay mineral characterization; Clay-glass interactions; Thermodynamic properties; Talc; Sepiolite; Saponite; International simple glass; ISG; Radioactive waste disposal; Nuclear glass;